Спецможливості
Новини

Український банкір в гонитві за лідерством на ринку яблучного концентрату

01.10.2019
2041
Український банкір в гонитві за лідерством на ринку яблучного концентрату фото, ілюстрація

Група ТАС розширює сфери своєї присутності в харчопромі. Днями Антимонопольний комітет України дозволив кіпрській компанії T.A.S. Overseas Investments Limited, що належить основному акціонерові ТАСкомбанк Сергію Тігіпку, придбати контрольну частку в капіталі ТОВ «Соковий завод Кодимський» (Одеська область). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Це підприємство займається виробництвом концентрованих фруктових соків та пюре, які поставляються кінцевим виробникам соків, дитячого і дієтичного харчування, кондитерським фабрикам і т.д. в Україні та на експорт. Станом на 2017 рік потужності сокового заводу становили 100 тон на добу фруктово-ягідного асептичного пюре, та 60 тон на добу концентрованого яблучного соку.

На той час, за словами керуючої Тетяни Майданської, Кодимський завод випускав до 6 тис. тон концентрату за сезон та планував вдвічі збільшити випуск продукції за рахунок будівництва ще однієї технологічної лінії. І схоже, що ці плани були реалізовані - виручка заводу в 2018 році зросла майже вдвічі в порівнянні з 2017 роком до 153 млн грн.

У ТОВ «Соковий завод Кодимський» не приховують свого партнерства з ТОВ «Інтерджус», 100% власником якого через T.A.S. Overseas Investments Limited офіційно є Тігіпко. «Інтерджусу» належить однойменний соковий завод в м. Марганець (Дніпропетровська область). Виходячи з цього, можна зробити висновок, що операція з купівлі контрольного пакета ТОВ «Соковий завод Кодимський» є швидше формальністю, і офіційно закріплює те, що давно відбулося де-факто.

За даними ЗМІ, обидва сокових завода переробляють за сезон близько 100 тис. тон яблук (для порівняння, потужності найбільшого учасника цього ринку - TB Fruit Тараса Барщовського - дозволяють за сезон переробити понад 1 млн т яблук). І мотиви концентрації Тігіпко активів в цій сфері лежать на поверхні.

Україна стає все більш помітним гравцем на ринку експорту яблучного концентрату. За рахунок високого врожаю минулого року тільки в січні-липні 2019 року експорт цієї продукції зріс в 1,6 рази в порівнянні з аналогічним торішнім періодом, і в грошовому вираженні склав майже $50 млн.

За даними Української плодоовочевої асоціації, минулої осені закупівельні ціни на яблука для переробки не перевищували 1 грн/кг. Тобто були настільки низькими, що деякі фермери залишали частину промислових яблук в садах, чим, безумовно, користувалися переробники. Найбільшими покупцями українського яблучного концентрату були Австрія, Польща та Німеччина. При цьому різко зріс попит на українську продукцію з боку американських компаній, які всього лише за минулий рік збільшили закупівлі майже в 10 разів до 9,2 тис. тон.

Причиною популярності в США українського сокового концентрату стало скорочення поставок цієї продукції з Китаю. І з огляду на нинішній рівень торговельних відносин цих країн, українські яблука можуть прописатися на американському ринку надовго - до задоволення наших постачальників в цілому, та Сергія Тігіпка зокрема.

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее

1
0