Спецможливості
Новини

Український агроринок може рости на 20% в рік, - Бахматюк

06.05.2019
1444
Український агроринок може рости на 20% в рік, - Бахматюк фото, ілюстрація

Україна сьогодні - світовий аутсайдер по врожайності та прибутковості АПК з 1 га оброблюваної землі, навіть з огляду на високу якість українських чорноземів. Як вважає CEO Групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, потенціал ринку - рости на 20% щорічно, а для цього необхідно створити сприятливі умови. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Він пояснив, що в середньому по світу виручка з гектара становить близько $1600, тоді як в Україні показник прибутковості з гектара (з урахуванням необроблюваних земель) становить близько $200. Низька ефективність українського аграрного сектора - наслідок неготовності інвестувати в нові аграрні технології. Україна може експортувати значно більше агропродукції, ніж сьогодні, а для цього необхідно створити сприятливі умови.

На думку О. Бахматюка, AgriTech - технологічні розробки, орієнтовані на використання в сільському господарстві, - одна з найбільш привабливих галузей для підприємців та інвесторів. За останні 5 років інвестиції в AgriTech-стартапи по всьому світу зросли більш ніж в 10 разів і зараз перевищують $5 млрд. на рік.

«Агротех в нашій країні розвивається досить швидко та бурхливо і в тому напрямку, в якому його рухає Україна. Він показує хороші результати в плані контролю, але сильно відстає, на жаль, по точному землеробству, якщо порівнювати з іншими країнами. Інструменти точного землеробства ми купуємо в основному в США та інших країнах. Є свої напрацювання, є стартапи в Україні, що працюють в цьому сегменті, але, на жаль, вони ще на ранніх стадіях. Ми відстаємо, бо не дуже багато інвестуємо в цю сферу», - сказав в коментарі «ДС» керівник департаменту впровадження інновацій Групи компаній Ukrlandfarming Володимир Бабій.

Інтерв'ю
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0