Спецможливості
Новини

Українським агрокомпаніям передрекли "сезон технічних дефолтів"

29.08.2018
1226
Українським агрокомпаніям передрекли "сезон технічних дефолтів" фото, ілюстрація

Українським агрокомпаніям загрожують численні технічні дефолти через низьку маржинальність бізнесу, пише propozitsiya.com з посиланням на Економічну правду.

Про це заявила арбітр і експерт з вирішення спорів Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами Іванна Доріченко.

"Торги українською агропродукцією відбуваються активно, тож звернень до арбітражу достатньо багато. Рік-два тому контракти, що стосуються Чорноморського регіону та Східної Європи, були найпопулярнішими серед звернень до арбітражу GAFTA", - заявила Доріченко.

За її словами, за минулий рік "пальма першості" у спорах перейшла до країн Латинської Америки, адже там була велика проблема із затримкою суден на річці Паранагва. 
На думку арбітра, певні тенденції дозволяють зробити невтішний для України прогноз.

"Мені здається, в поточному сезоні ми дуже швидко відвоюємо цей п’єдестал. Швидше за все, ми побачимо сезон технічних дефолтів агрокомпаній", - сказала вона.

"Останні кілька років я неодноразово наголошувала на  можливості технічних дефолтів через низьку маржинальність ринку і саме цей сценарій зараз і розгортається.

Причиною низької маржинальності стало підвищення цін на аграрну продукцію через тривалі посухи і сильні дощі.

"Якщо контрактна маржа перед початком сезону закладалась на рівні 3-5 доларів, наразі різниця в ціні становить вже 25-30 доларів, і це ще далеко не кінець", - заявила Доріченко.

"Компанія, яка "попадає" на цю різницю, навряд чи буде готова брати на себе стовідсотковий збиток, а отже буде шукати шляхи виходу, зокрема і можливість зачепитися за якісь технічні деталі, що я називаю "технічними дефолтами", - сказала експерт.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0