Спецможливості
Новини

Українським аграріям допоможуть високі ціни

07.08.2018
955
Українським аграріям допоможуть високі ціни фото, ілюстрація

Посуха навесні і дощі влітку завдали серйозної шкоди врожаю ранніх зернових в Україні. Особливо постраждала якість зерна. Проте експерти не драматизують ситуацію. Крім того, цього року в силу ряду обставин вона може виявитися навіть краще, ніж в 2017 році, пише propozitsiya.com, посилаючись на ІА «Апостроф».

Аграрна продукція, поряд з залізорудною сировиною і металами, є ключовим експортним товаром України, а від обсягів експорту багато в чому залежать валютні надходження в країну і в кінцевому підсумку стабільність національної валюти.

Міністерство аграрної політики і продовольства попередньо оцінювало врожай зернових в поточному році на рівні понад 60 млн тонн. Нагадаємо, в 2017 році українські аграрії зібрали 61,3 млн тонн зернових, що майже на 5 млн тонн менше показника 2016 року.

Найбільше від сильної посухи постраждали південні регіони - Херсонська, Миколаївська та Запорізька області. У липні аграрії зіткнулися з новою напастю - майже весь місяць йшли дощі.

"Урожай буде менше в порівнянні з минулим роком в тому, що стосується озимої пшениці та озимого жита. Це пов'язано з тим, що на сході і півдні на зниження врожайності вплинула посуха, а більше 30 днів дощів, які йшли в окремих областях України, однозначно вплинули і на вал, і особливо на якість, в першу чергу озимої пшениці ", - розповів експерт аграрного ринку Іван Томич.

Аналітик асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Петро Лахай зазначив, що причиною зниження врожайності ранніх зернових культур і ріпаку став короткий весняний період вегетації, оскільки зимові температури зберігалися аномально довго, аж до квітня. Потім погодні умови різко змінилися, температура підскочила до показників, характерних для літа, фактично весни не було. Земля швидко втратила вологу. По групі ранніх зернових (пшениця, ячмінь, жито) простежується скорочення врожайності на 10%, також фіксується скорочення врожайності ріпаку на 5% ", - додав він.

У нинішньому році урожай пшениці прогнозується на рівні 24,4-24,5 млн тонн. Найгірша ситуація з ячменем. "Наша оцінка - 7,25-7,3 млн тонн. В минулому році теж було дуже мало - 8,3 млн тонн", - заявляють експерти.

Петро Лахай вважає, що несприятливі погодні умови в нинішньому році не надали негативного впливу на врожай кукурудзи, а також соняшнику та сої. Липневі дощі, скоріше, сприятливо вплинули на стан кукурудзи і соняшнику, що може підвищити врожайність цих культур. Значна частина цьогорічного врожаю піде на зовнішні ринки. І що встановилися високі ціни на світовому ринку допоможуть українським аграріям компенсувати втрати в зв'язку з меншими обсягами експорту.

Інтерв'ю
Війна в Україні триває. Наші захисники та захисниці продовжують відважно боротися проти російських окупантів і з кожним днем наближають Перемогу. В той же час, на своєму фронті продовжують працювати і українські аграрії. Попри всі труднощі... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0