Спецможливості
Новини

Українських «органіків» попередили про несподіванки ЄС-ринку

01.12.2016
1100
Українських «органіків» попередили про несподіванки ЄС-ринку фото, ілюстрація

Перша п’ятірка українських органічних продуктів за обсягами продажів виглядає наступним чином: молоко, овочі, м’ясо, яйця, крупи. Про це повідомила керівник ГО «Органічна Україна» Олена Березовська в в ході конференції «Овочі і фрукти України-2016», що відбулася 29-30 листопада в Києві, передає propozitsiya.com.

За її словами, найбільшим у світі ринком органічної продукції за обсягами реалізації є США, другу позицію займає Німеччина, далі йдуть Нідерланди, Франція, Мексика, Італія, Іспанія, Великобританія.

За інформацією О. Березовської, особливо добре продаються органічні продукти, коли вони є органічними та орієнтовані на локальний ринок збуту.

Український експорт органічної продукції, за даними ГО «Органічна Україна», представлений переважно зерновими, бобовими та олійними культурами. Плодоовочева продукція представлена переважно дикорослими ягодами, з-поміж яких лідирує чорниця.

Експерт радить українським виробникам органічної продукції кілька разів подумати перед тим як виходити на зовнішні ринки, зокрема європейський. Вона нагадала, що в Європі, по-перше, вже були випадки, коли під маркою органічних продуктів продавалися звичайні. Це суттєво зашкодило репутації українських органічних виробників на зовнішньому ринку. По-друге, зараз різко посилився контроль за органічною продукцією, яка завозиться до ЄС: кількість інспекцій зросла з 3 до 7, обов’язкових аналізів – з 3 до 5, і результати аналізів, зроблених в українських лабораторіях, до уваги не беруться.

По-третє, в Україні поки що вистачає сегментів органічного ринку, які далекі від насичення, зокрема бракує органічної овочевої продукції – навіть столичний ринок нею не насичено. В результаті в київських супермаркетах органічний буряк продається по ціні 18 грн/кг, тоді як звичайний – по 3,85-9 грн. «Частину органічних овочів українським супермаркетам доводиться імпортувати, хоча ціни на них відверто космічні: так, голландська органічна цибуля коштує 125 грн/кг, а голландський органічний буряк – 165 грн/кг», – розповіла керівник ГО «Органічна Україна».

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0