Спецможливості
Новини

Українські садівники приречені на впровадження нових технологій

12.05.2017
1891
Українські садівники приречені на впровадження нових технологій фото, ілюстрація
Факторами зменшення площ під плодами і ягодами стали зниження державної підтримки галузі та закриття ринку РФ

Садівництво приречене на вирощування за новими технологіями. Воно буде переживати подальшу інтенсифікацію. У цьому впевнені в Інституті садівництва НААН України, пише propozitsiya.com з посиланням на eizvestia.com.

«Ми проводимо власні дослідження по аналітиці. Спостерігаємо постійне зниження площ під плодово-ягідними культурами. Це відбувається за рахунок інтенсифікації. Нові технології вимагає менших площ, а врожайність - вища», - пояснює заступник директора Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко.

Факторами зменшення площ під плодами і ягодами стали зниження державної підтримки галузі та закриття ринку РФ. «Найбільш інтенсивно площі під садами в Україні росли в період з 2010 до 2012 року, коли держава компенсувала виробникам частину інвестицій в закладку саду. Останні 4 роки ми спостерігаємо істотне зменшення темпів розширення нових насаджень. Це обумовлено не тільки відсутністю державної підтримки, але і обмеженою можливістю експорту в Росію», - зазначив, заступник директора інституту садівництва НААН України.

За даними експерта, в 2010 році в Україні було закладено близько 3,6 тис. га нових плодових насаджень, а вже в 2012 році цей показник збільшився до 4,7 тис. га. Але вже за станом на 2015 рік в Україні було зафіксовано лише 2,8 тис. га нових насаджень.

На розвиток садівництва безпосередньо впливають темпи відтворення насаджень, їх породно-сортова структура. У той же час значну частину плодоносних площ ще займають сади у віці від 20 до 30 років, які потребують заміни в зв'язку з їх сильною зрідженістю та низькою продуктивністю.

Тенденцію інтенсифікації садів відзначають у профільній асоціації «Укрсадпром» і акцентують увагу фермерів на необхідності зрошення. У відповідності зі світовими тенденціями розвитку садівництва відбувається перехід на нові технології, засновані на формуванні насаджень переважно на карликових підщепах з великою кількістю рослин на одному гектарі (від 2,5 до 10 тис. шт.), що вимагає обов'язкового зрошення з одночасним внесенням елементів живлення . Тобто, садівництво та ягідництво згідно з наявними тенденціям, повинні трансформуватися в переважно зрошувані.

На жаль, асоціація «Укрсадпром» змушена констатувати фактичну відсутність систем зрошення в садівництві, в результаті чого Україна недовиробляє понад 4 млн т фруктів і ягід щорічно.

Ключові слова: садівництво, ягоди

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее

1
0