Спецможливості
Новини

Українські виробники олійних упустили китайський ринок

12.05.2017
1527
Українські виробники олійних упустили китайський ринок фото, ілюстрація
Українські виробники упустили китайський ринок, як по ріпаку, так і по багатьом іншим сегментам

Українські виробники упустили китайський ринок, як по ріпаку, так і по багатьом іншим сегментам. Такий висновок озвучила аналітик ПП «Фенікс Агро» Валерія Шаймухаметова, пише propozitsiya.com.

За її словами, китайці, як вередливі покупці, завжди перевіряють товар ще на стадії вирощування, коли урожай в полі. Трейдер повинен надати документи, з якого поля буде реалізовувати сировину.

У результаті перевірок на початку сезону 2016-2017, китайські покупці були незадоволені якістю кукурудзи, сої та ріпаку.

Однак, згідно з попередньою домовленістю, китайські експортери готові законтрактувати 500 тис. т кукурудзи і шукають також сою, бажано без  ГМО. «Вони довго відмовлялися від української ГМО-сої, але в кінці-кінців купили таку ж в США», - додала В. Шаймухаметова.

Як зазначила експерт, за підсумками 2016/17 року прибутковість вирощування соняшнику склала 60%, сої - понад 50% і ріпаку - 45%.

У новому сезоні аналітики очікують зниження посівних площ під соняшником до рівня позаминулого сезону. Прогнозована врожайність соняшнику також буде нижче - близько 11 млн т. У поточному сезоні було зібрано 14,5-15 млн т соняшнику. Також В. Шаймухаметова прогнозує, що в сезоні-2017/18 в Україні очікується зниження виробництва соняшникової олії. "У цьому році спостерігається зниження експорту соняшникової олії в Китай. Україням потрібно буде відновлювати цей ринок, можливо, в майбутньому сезоні виробникам це вдасться", - зазначила вона.

Посівні площі в сезоні-2017 під соєю складуть близько 2,2 млн га, також очікується підвищення врожаю.

Більше інформації про ринок - у статті.

Ключові слова: Олійні, експорт, Китай

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0