Спецможливості
Новини

Українські фермери можуть масово зупинити роботу

14.12.2020
2516
Українські фермери можуть масово зупинити роботу фото, ілюстрація

Близько 2 тисяч фермерських господарств України можуть припинити свою діяльність у 2020 році. Одна з головних причин — важкі умови ведення бізнесу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro.24tv.ua.

Такі невтішні підсумки року заявляє голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич.

«Від скасування у 2016 році пільгового режиму адміністрування ПДВ постраждав увесь агропромисловий комплекс, — каже Томич. — Але фермерам, як найслабшим у фінансовому плані формуванням, було завдано найдошкульнішого удару».

Експерт відзначає, що «за останні чотири роки внаслідок невдалої податкової новації виробництво валової продукції АПК упало на 30%». І хоча останнім часом Кабмін України відновив програми підтримки фермерів в рамках реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки, очікуваного ефекту це не дало. 

«Бо це, скоріше, була демонстрація намірів, аніж реальна підтримка», — підкреслив Томич.

На думку голови ССОК, у 2020 році фермери, приватні селянські господарства та кооперативи отримали найнижчу підтримку за всю історію новітньої України.

«Передбачалося виділити на фермерські господарства 480 мільйонів гривень і на обслуговуючі кооперативи ще 100 мільйонів. Проте лише близько 60 фермерських господарств одержали загалом 28 мільйонів гривень на поворотній основі, лише 3% фермерів скористалися підтримкою відшкодування кредитних відсотків, 6% фермерів — одержали компенсацію за техніку. А кооперативи — нуль», — ділиться даними Томич.

Він додає, що загалом по Україні результати роботи фермерів у 2020 році були «вельми строкатими» — від дуже високих на півночі та заході, до катастрофічно низьких на півдні України, зокрема, на Одещині.

«Частка тих фермерів, що одержали нормальні прибутки — в межах 15%, зазнали збитків — 25%, а решта балансує практично на нулях прибутковості, — каже Томич. — Тому близько 2 тисяч фермерських господарств за підсумками 2020 року можуть припинити діяльність. Це не означає, що вони закрилися, як юридичні особи, бо це процес тривалий, але господарські роботи вони призупиняють, передають землю в оренду, шукають інші форми поступового згортання діяльності».

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про

1
0