Спецможливості
Новини

Українські експортери плодоовочевої продукції зазнають збитків від неефективності роботи держорганів, - Андрій Ярмак

04.09.2019
863
Українські експортери плодоовочевої продукції зазнають збитків від неефективності роботи держорганів, - Андрій Ярмак фото, ілюстрація

Таким чином економіст ФАО прокоментував заборону імпорту ряду українських овочів і фруктів в країни ЄС з 1 вересня, зазначивши, що компетентні органи України могли заздалегідь забезпечити безпроблемну роботу експортерів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Директиву ЄС 2019/523 відповідно до якої з 1 вересня поточного року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблука та груші з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, прийняли ще в березні 2019 року. Таким чином у компетентних органів України було достатньо часу, щоб відреагувати на даний документ та підготуватися відповідним чином, забезпечивши безпроблемну роботу експортерів фруктів та овочів.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"В інших країнах це було зроблено, а в Україні - ні", - зазначив Андрій Ярмак, вказавши перелік країн, які подали декларації на дозвіл імпорту їхньої продукції до ЄС, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Єврокомісії.

За словами економіста ФАО, сьогодні український ринок має ситуацію, коли, наприклад, виробники тепличних томатів преміальної якості, які вклали десятки мільйонів доларів у виробництво та заробляють для країни мільйони виручки, втратили свій єдиний ринок збуту. "Томати, на відміну від яблук, зберігати 2-3-6-10 місяців неможливо. Тому - зараз ці люди несуть прямі збитки від неефективності роботи наших державних органів, які так інтенсивно" евроінтегріруются ", що зараз втратили доступ на ринок головного партнера та навіть цього не помітили", - зазначив Андрій Ярмак.

Він також підкреслив, що залишається незрозумілою ситуація з процесом відновлення доступу українських експортерів плодоовочевої продукції на ринок ЄС. "Також незрозуміло, хто буде цим займатися, в світлі розпуску МінАПП, і чи матиме ресурс Мінекономіки те, що запобігатиме таким відвертим факапам", - резюмував фахівець ринку.

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее

1
0