Спецможливості
Новини

Українські аграрії зібрали перший урожай ріпаку

15.06.2018
2435
Українські аграрії зібрали перший урожай ріпаку фото, ілюстрація

Згідно з попередніми прогнозами аналітиків, в Україні в 2018 р є майже всі передумови до збору максимального врожаю ріпаку за останні 10 років, пише propozitsiya.com  з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Посівна площа озимого ріпаку в країні під урожай 2018 р збільшилася другий рік поспіль, склавши понад 1 млн. га, що на 12% перевищує показник минулого року. Крім того, очікується, що близько 50 тис. Га буде відведено під ярий ріпак (+ 8%).

В Одеській області України почався збір ріпаку, завдяки цьому, Група компаній Risoil відкрила приймання олійного насіння на елеваторі в Роздільній (Одеська обл.).

В компанії наголосили, що перші партії ріпаку відрізняються високим рівнем вмісту олії. Вона складає близько 48%, а у сухій речовині дало більш 50,5%. Для початку сезону в центрі Одеської області — це високий показник.

До масового збирання ріпаку аграрії південних областей України планують приступити в другій декаді червня. В цілому по Україні перезимівля ріпаку пройшла успішно, а його стан оцінювався як найліпший за останні чотири сезони.

Нагадаємо, що в червневому звіті МСГ США за оцінками врожаю соняшнику і ріпаку в Україні, виробництво соняшнику прогнозується на рівні 15,5 млн тонн, ріпаку — 2,3 млн тонн. Червнева оцінка врожаю сої в Україні знижено до 4,2 млн тонн (-300 тис. тонн).

 

Збережені посіви озимого ріпаку знаходяться в більш сприятливому стані, ніж в попередні роки, що формує потенціал збору гарного врожаю. Якщо підсумкові втрати (загибель) не перевищать 10%, збиральна площа ріпаку становитиме близько 950 тис. га (+ 16%). Загальний валовий збір олійної при середньому значенні врожайності за останні 2 роки на рівні 27 ц /га прогнозується в обсязі 2,57 млн  тонн (+ 12%).

Ключові слова: Ріпак, збирання урожаю

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0