Спецможливості
Новини

Українська плодоовочева асоціація добивається скасування Єгиптом мита на українські яблука

10.01.2019
787
Українська плодоовочева асоціація добивається скасування Єгиптом мита на українські яблука фото, ілюстрація

Єгипет є одним з найбільших ринків збуту для яблука на Близькому Сході. Однак на тлі безмитного режиму імпорту яблука з Польщі, українські постачальники цих фруктів не можуть конкурувати за ціною, адже змушені платити високі ввізні мита. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на "ПроАгро Груп" та прес-службу асоціації.

Тому вже зараз Українська плодоовочева асоціація звернулася до уряду України з проханням сприяти проведенню переговорів з цією країною щодо скасування імпортного мита на яблуко, адже єгипетські цитрусові потрапляють в Україну без сплати мита.

"Єгипет вже є найбільшим торговим партнером України на Близькому Сході. Щорічно Єгипет імпортує з України сільськогосподарської продукції на півтора мільярда доларів США, що робить Україну третім найбільшим постачальником сільгосппродукції і продуктів харчування в Єгипет. Ми вважаємо, що українському уряду варто перейматися не тільки доступом України на ринок яблук Єгипту, але ініціювати переговори про створення зони вільної торгівлі з цією країною, яка може стати найважливішим "хабом" для доступу української продукції на ринки всього регіону", - зауважив директор УПОА Федір Рибалко.

За оцінками УПОА, надлишок десертного яблука на українському ринку в сезоні-2018/19 складе не менше 150 тис. тон. Це потенційна виручка для країни на рівні $100 млн, а єгипетські імпортери дуже сильно зацікавлені в закупках українського яблука.

Більш того, логістика буде дешевою, тому що можна використовувати зворотний транспорт при поставках єгипетських цитрусових в Україну.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0