Спецможливості
Новини

Україна увійшла до трійки лідерів у Європі за площею насінницьких посівів кукурудзи

02.03.2021
775
Україна увійшла до трійки лідерів у Європі за площею насінницьких посівів кукурудзи фото, ілюстрація

В 2020 р. Україна поділила з Румунією другу сходинку в Європі за площами ділянок гібридизації кукурудзи. 

Про це заявив уповноважений з економіки та міжнародних відносин Французької федерації виробників насіння кукурудзи й сорго П’єр Гійомен 26 лютого в ході онлайн-конференції на тему «Перспективи європейського і світового ринку кукурудзи», пише propozitsiya.com.

Він уточнив, що площа насінницьких посівів кукурудзи в Україні й Румунії торік становила 27 тис. га. Це більше, ніж в Угорщині (26 тис. га) та Росії (23 тис. га). Разом з тим Україні й Румунії все ще далеко до лідера — Франції — з її 70 тис. га, що становить 30% усіх площ ділянок гібридизації в Європі.

Разом з тим Україна досі імпортує значні обсяги насіння кукурудзи — 30–40% від потреби. Так, у 2019 р. імпортовано 33,8 тис. т, за перші три квартали 2020 р. — 18,7 тис. т, і близько 70% цієї кількості надходить з Угорщини та Румунії.

Експорт насіння кукурудзи з України в 2019 р. становив трохи більше 5000 т, і більша його частина надійшла до Білорусі. Це в 1,5–2 рази менше, ніж Україна експортувала протягом 2011–14 років, коли основним покупцем нашого насіння кукурудзи була Росія.

Втім, після недавнього дозволу експорту українського насіння до країн ЄС П’єр Гійомен вбачає потенціал для нарощування експорту насіння кукурудзи, зокрема, до Євросоюзу. При цьому він називає як одну з перешкод великі розміри полів у нашій країні: через це важче забезпечити необхідну ізоляцію.

П. Гійомен відзначив зростання рівня насінництва кукурудзи в Україні останнім часом. Так, після 2013 р. урожайність насіння кукурудзи в Україні стабілізувалася в межах 2,5–3 т/га, тобто коливання не перевищують 0,5 т/га — прямо як у Франції. А в 2019–20 роках Україна догнала Францію і за рівнем урожайності (відповідно 3 і 2,5 т/га), перегнавши Угорщину та Румунію, яких наша країна раніше обійшла в плані стабільності врожайності сертифікованого насіння.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала

1
0