Спецможливості
Новини

Україна в 2019 році експортує перші партії органічної лохини

15.03.2019
798
Україна в 2019 році експортує перші партії органічної лохини фото, ілюстрація

Про це заявив Сергій Галашевський, директор органу сертифікації «Органік Стандарт», в ході Міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019», який почав свою роботу 14-березня в Одесі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За словами Сергія Галашевського, в розрізі виробництва органічних ягід в Україні більше вирощується органічної малини. Друге місце займає органічна лохина, насадження якої постійно збільшуються.

«Правда, ми ще не експортували свіжу органічну лохину, але в цьому році наші виробники планують здійснити цю поставку. Зараз готуються комерційні партії ягоди для експорту в зарубіжні мережі супермаркетів», - зазначив фахівець.

При цьому третє місце за обсягами виробництва органічних ягід займає суниця садова, а за нею йдуть ряд нішевих культур типу смородини, агрусу, жимолості.

Характеризуючи ринок органічної продукції України, Сергій Галашевський зазначив, що українські органічні виробники сьогодні вибирають дві стратегії.

«Одна стратегія полягає в спеціалізації господарства, коли воно вибирає якусь одну культуру для виробництва. Інша стратегія - це диверсифікація виробництва, коли, навпаки, виробник вибирає для вирощування, наприклад, 10 різних культур.

Якщо ми говоримо про овочевий напрямок, то найчастіше ми бачимо використання стратегії диверсифікації. Виробники в цьому сегменті вирощують багато різних культур, але в незначних обсягах», - повідомив він.

Фахівець також додав, що сьогодні в Україні в значних обсягах вирощується така культура як органічний гарбуз, в основному, для подальшого отримання насіння.

«Це насіння потім експортуються, наприклад, в таку країну як Австрія. Є приклади та відправки на експорт органічного кавуна», - зазначив Сергій Галашевський.

Інтерв'ю
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0