Спецможливості
Новини

Україна збільшує експорт томатів, при цьому оновлюючи рекорди їх імпорту

18.03.2019
966
Україна збільшує експорт томатів, при цьому оновлюючи рекорди їх імпорту фото, ілюстрація

Україна поступово збільшує експорт томатів взимку, але в той же час досить стрімко зростає і імпорт цієї продукції на український ринок, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Згідно з офіційними даними, за лютий поточного року Україна експортувала 129 тон томатів, що на 17% більше, ніж на аналогічний місяць 2018 року, і на 87% перевищує показники за лютий 2017 року.

Однак імпорт томатів в Україну зростає ще більш активно. За лютий українські імпортери закупили 5 тис. тон цієї продукції на суму $4 млн. Таким чином, у порівнянні з лютим 2018 року імпорт томатів в Україні в натуральному вираженні збільшився на 32%, а в грошовому еквіваленті - на 38%.

«Таку ситуацію можна пояснити, в тому числі тим фактом, що зараз в Україні лише поодинокі комбінати вирощують томати протягом цілого року. При цьому вони взимку намагаються робити акцент на експорт, адже на зовнішньому ринку можна отримати більш високу ціну. У той же час зростання імпорту пов'язаний з експансією Туреччини, яка продовжує активно нарощувати свою присутність на українському ринку томатів, вважаючи цей напрям одним з найстабільніших», - коментує ситуацію Тетяна Смирнова, головний аналітик УПОА.

Варто також відзначити, що за перші два місяці 2019 року Україна вже імпортувала 9 тис. тон томатів, а це на 23% перевищує результати за січень-лютий 2018 року та є максимальним показником для цього періоду. У грошовому еквіваленті імпорт томатів на український ринок досяг $4 млн., тобто на чверть більше, ніж за перші два місяці минулого року.

Інтерв'ю
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0