Спецможливості
Новини

Україна розширила географію продажу насіння зернових

10.03.2017
1136
Україна розширила географію продажу насіння зернових фото, ілюстрація
Основними споживачами українського насіння стали Азербайджан, Білорусь, Молдова, Грузія, а також країни ЄС - Австрія, Литва і Румунія

Українські аграрії минулого року збільшили експорт насіння зернових культур порівняно з 2015 роком на 50% - до $17,2 млн.

Основними споживачами українського насіння стали Азербайджан, Білорусь, Молдова, Грузія, а також країни ЄС - Австрія, Литва і Румунія. Також вітчизняне насіння імпортували Туреччина, Індія та Південно-Африканська Республіка. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-службу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Згідно з повідомленням, 91,8% у структурі вітчизняного експорту посівного матеріалу становить насіння кукурудзи. Обсяги поставок цього виду продукції на ринки країн світу 2016 року у вартісному вираженні становили $15,8 млн.

Прес-служба додала, що за останні п'ять років в Україні спостерігається тенденція до скорочення кількості виробників насіння і садивного матеріалу. Зокрема, якщо в 2012 році в Державний реєстр було внесено 1,4 тис. виробників насіння, то в 2016 році їх кількість скоротилася майже втричі - до 480.

«Інститут аграрної економіки» прогнозує, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі Україна може збільшити експорт насіння в десятки разів, оскільки можливості з нарощування потужностей вітчизняних насіннєвих заводів з кожним роком зростають. «Україна має великий потенціал у нарощуванні експорту насіннєвого матеріалу не в якості товарного зерна, а у вигляді якісного посівного матеріалу», — йдеться в повідомленні.

Довідка

За даними Мінагропроду, експорт української аграрної продукції за підсумками 2016 року зріс на 4,5% порівняно з 2015 роком і становив $15,5 млрд (42,5% всього експорту України).

Головними продуктами експорту традиційно стали зернові культури, олія та насіння олійних культур, соя, цукор та м'ясо. Ключовими ринками збуту стали країни Азії (45,9% експорту - $7 млрд), Євросоюз (27,5% - $4,2 млрд), Африка (15,7% - $2,4 млрд), країни СНД (7,7% - $1,2 млрд), США (0,9% - $45 млн).

У 2016 році Україна встановила рекорд з експорту цукру на рівні 466 тис. т, олії – 4,8 млн т, зернових – 39 млн т (за 2015-2016 МГ) і меду - 56,9 тис. т.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0