Спецможливості
Новини

Україна втрачає потенціал транспортного хабу, - GEFCO Україна

20.12.2016
1584
Україна втрачає потенціал транспортного хабу, - GEFCO Україна фото, ілюстрація
Географічне розташування надає унікальні можливості - як для українських експортерів, так і для компаній-перевізників. Проте, щоб створити хаб, треба вкласти мільярди євро

З погляду геополітичного розташування Україна є транспортним хабом: через неї проходять ключові транспортні шляхи Європи, Азії та Близького Сходу. По її території пролягає пан'європейський коридор Берлін – Вроцлав – Львів – Київ, міжнародні коридори Гданськ – Одеса, Гельсінкі – Санкт-Петербург – Вітебськ – Київ – Одеса – Пловдив – Будапешт – Олександрополіс та ін. Проте, створення хабу має як позитивні, так і негативні боки. Як саме - розповів комерційний директор GEFCO Україна Андрій Мягков на agropolit.com, пише propozitsiya.com.

За його словами, географічне розташування надає унікальні можливості - як для українських експортерів, так і для компаній-перевізників. Проте, щоб створити хаб, треба вкласти мільярди євро в переоснащення та розвиток чорноморських портів, створити необхідний для транспортування вантажний флот, вкласти кошти в розвиток дорожньої та залізничної інфраструктури. Необхідно буде повністю реконструювати існуючі порти, під'їзні дороги та побудувати нові дорогі інфраструктурні об'єкти. За даними мінінфраструктури ступінь зношеності морських портів та залізничної інфраструктури країни становить 90-95%.

Таким чином, експерт виділив позитивні боки створення транспортного хабу:
– Україна має унікальне географічне положення, яке дає перевагу для реалізації ідеї транспортного хабу;
– транспортні хаби, створені в Україні, значно посилять економічну потужність і роль України в Євразійському регіоні;
– існує зацікавленість глобальних інвесторів в реалізації подібних проектів в Україні.

Негативні боки:
–  необхідна глобальна трансформація підходу України до свого потенціалу, однак політична нестабільність, корупція, нездатність вищих ешелонів влади до організації і виконання подібних проектів дедалі віддаляють Україну від значущих гравців логістичного ринку в Євразійському просторі.

Резюмуючи, А.Мягков зазначив, що українські підприємства повною мірою можуть використовувати досягнення Європейських транспортних хабів, збільшуючи свою географію. Але при цьому держава продовжує втрачати темп розвитку і свій потенціал, тим самим втрачаючи нові робочі місця, додаткову статтю доходу в державний бюджет, вплив на євроазіатській логістичній арені.

 

Довідка

За прогнозами, при оптимістичному сценарії експорт зернових та олійних культур в 2030 р. в Україні може досягти 61 млн т, що вимагатиме збільшення потужностей зі зберігання і перевалки зернових на 22 млн т, тобто більш ніж на половину від існуючих.

Як показав період 2014/2015 рр., була велика нестача транспортних потужностей.

У 2015/2016 рр. в експлуатацію були введені кілька нових об'єктів (Каргіл, Бунге), і завантаженість досягла вже показника 89%. При цьому прогнозується, що в періоді 2017/2018 рр. вона знову стане недостатньою.

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее

1
0