Спецможливості
Новини

Україна втратила половину врожаю соняшнику: рослинна олія буде стрімко дорожчати

05.10.2021
3415
Україна втратила половину врожаю соняшнику: рослинна олія буде стрімко дорожчати фото, ілюстрація

Половина врожаю соняшнику в деяких регіонах України вражена шкідниками, через що аграрії вже попереджають споживачів про зростання цін на соняшникову олію до кінця осені.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

У 2021 року фермери засіяли насінням соняшнику рекордну кількість полів по всій країні, але очікування не виправдалися. Ще на початку літа шкідники почали знищувати рослини.

За даними Держпродпотребслужби, в Запорізькій, Дніпропетровській, Київській, Закарпатській, Тернопільській, Волинській, Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Харківській і Чернігівській областях шкідники в цьому році вразили 48% рослин соняшнику. Крім того, в полях Донецької, Луганської, Запорізької, Кіровоградської, Чернігівської та Одеської областей на 3-20% рослин була виявлена гниль (біла і сіра), яка досі розповсюджується. 

Дефіцит соняшнику призведе до зростання цін на готову олію. Наприкінці вересня вартість сировини коливалася в діапазоні 18 300-18 700 гривень за тонну FCA і 18 700-19 500 гривень за тонну з урахуванням доставки.

Закупівельні ціни на соняшник ростуть, а так як ціни на внутрішньому ринку залежать в першу чергу від експорту, то це ще одна з причин, чому ціни на соняшникову олію будуть рости. Усередині країни залишається 7% виготовленої олії, решта йде на експорт.

За рік вартість соняшникової олії зросла вдвічі. Ще влітку експерти прогнозували, що літр соняшникової олії в магазинах до кінця року буде коштувати 100 гривень. На сьогоднішній день пляшка олії в магазинах коштує від 50 до 75 грн.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0