Спецможливості
Новини

Україна переймає досвід Фінляндії з альтернативної енергетики

31.03.2017
1395
Україна переймає досвід Фінляндії з альтернативної енергетики фото, ілюстрація
Загальний потенціал сільськогосподарських відходів в Україні складає 93,5 млн т, з яких, зокрема, солома зернових – 42%, відходи кукурудзи – 34%, відходи соняшника – 17%

У країнах Балтійського регіону активно розвивається біоенергетика. Фінляндія - одна з провідних країн у цьому питанні. Вже у 2015 році частка «зеленої» енергії в кінцевому енергоспоживанні Фінляндії склала 39,3%, з яких близько 80% отримано з біомаси. Для України, яка має значний потенціал використання відходів сільського та лісового господарства, досвід Фінляндії щодо виробництва енергії з альтернативних видів палива надзвичайно корисний.

Такий висновок зробив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, який очолив офіційну делегацію України до м. Хельсінкі (Фінляндія) на Північно-балтійській біоенергетичній конференції, пише propozitsiya.com з посиланням на департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Ключовими темами заходу стали політика заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними видами палива та розвиток ринків біомаси, високоефективної когенерації, біопалива.

За словами С. Савчука, загальний потенціал сільськогосподарських відходів в Україні складає 93,5 млн т, з яких, зокрема, солома зернових – 42%, відходи кукурудзи – 34%, відходи соняшника – 17%. Використовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів сільськогосподарських культур, потенційно можна замістити понад 9 млрд м3 газу в рік.

Додатковим джерелом біомаси є вирощування енергетичних культур на малородючих землях, яких в Україні близько 4 млн га. «При вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік», – підкреслив голова Держенергоефективності.

Також він повідомив, що Україна та Фінляндія вже розпочала співпрацю у сфері відновлюваної енергетики. В рамках підписаного у січні 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння між Держенергоефективності та МЗС Фінляндії заплановано обмін досвідом та знаннями щодо державної політики та механізмів стимулювання розвитку «зеленої» енергетики, сприяння реалізації спільних проектів, участь у різних публічних заходах.

«У ході візиту до Фінляндії разом з представниками МЗС Фінляндії та провідними фінськими компаніями ми обговоримо технічні рішення та економічні моделі виробництва тепла з альтернативних джерел, стимулюючі інструменти для розвитку ринку біомаси, механізми розвитку високоефективної когенерації в Україні», - зауважив голова Агентства.

Загалом, у конференції понад 100 представників Урядів країн ЄС, провідних компаній-виробників енергії з відновлюваних джерел, міжнародних організацій та експертів розглянули поточну ситуацію на європейському ринку біоенергетики у 2017 році, її роль у реалізації політики Євросоюзу у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також шляхи стимулювання країн до використання альтернативних видів палива.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0