Спецможливості
Новини

Україна оскаржила рішення СОТ щодо спору з РФ про мита на добрива

27.08.2018
870
Україна оскаржила рішення СОТ щодо спору з РФ про мита на добрива фото, ілюстрація

23 серпня Україна подала апеляцію на рішення Світової організації торгівлі (СОТ) щодо спору з Росією про мита на нітрат амонію. Група розповсюдила свою доповідь 20 липня 2018 року, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на сайт СОТ.

"23 серпня Україна направила апеляцію на рішення панелі арбітрів СОТ, що стосується ініційованої Російською Федерацією справи про антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію", - йдеться в повідомленні прес-служби СОТ.

Тепер сторонам необхідно очікувати три місяці - саме стільки часу є у апеляційного органу СОТ, щоб прийняти рішення.

Як повідомляла раніше propozitsiya.сom, 20 липня арбітраж СОТ оприлюднив рішення у спорі Росії проти України, яким рекомендував Києву скасувати антидемпінгові мита проти нітрату амонію з РФ. Експерти СОТ у своєму рішенні задовольнили основні вимоги РФ, зокрема, встановили недотримання українською стороною вимог організації щодо застосування антидемпінгових заходів до російської компанії "ЄвроХім".

Згідно з рішенням СОТ, Росія не змогла довести, що Україна порушила Антидемпінгову угоду, однак вжиті Києвом заходи послаблюють позицію російських виробників. Росія назвала це рішення своєю «перемогою», заявивши, що Україна тепер буде зобов'язана «привести антидемпінгові заходи щодо нітрату амонію у відповідність до стандартів СОТ».

У свою чергу, Міністерство економіки України визнало свій програш по низці питань, одночасно зазначивши, що це «рішення є дуже важливим», тому що їм визнано право України коригування ціни при обчисленні нормальної вартості товару в разі доведення його «неринкового» характеру» під час антидемпінгових розслідувань.

Сторони спору можуть оскаржити рішення колегії. Апеляції повинні грунтуватися на правових положеннях, таких як юридичне тлумачення - вони не можуть повторно відкривати фактичні висновки, зроблені групою. Кожна апеляція розглядається трьома членами постійного апеляційного органу з семи членів, до складу якого входять особи з визнаними повноваженнями і не мають відношення до будь-якого уряду. Членство в Апеляційному органі в цілому являє собою географічний діапазон членства в СОТ, причому кожен член призначається на певний термін.

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0