Спецможливості
Новини

Україна оголосила конкурси на концесію портів "Ольвія" та "Херсон"

12.09.2019
697
Україна оголосила конкурси на концесію портів "Ольвія" та "Херсон" фото, ілюстрація

Міністерство інфраструктури України оголосило про проведення концесійних конкурсів з передачі в концесію майна держпідприємств "Стивідорна компанія" Ольвія" та "Херсонський морський торговельний порт" та відповідного майно держпідприємства "Адміністрація морських портів України" (АМПУ). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Як говориться в публікації в четвер в урядовій газеті "Урядовий кур'єр", в разі "Ольвії" концесія за результатами конкурсу надається на 35 років, в разі Херсонського порту - 30 років.

Як раніше зазначив колишній тоді міністр інфраструктури Володимир Омелян, основне завдання двох зазначених пілотних проектів - залучити міжнародні практики та технології в українські порти.

На проведення конкурсу та визначення переможця чинне законодавство дає трохи більше трьох місяців.

"З переможцями будуть підписані договори, сторонами яких стануть: Мінінфраструктури, АМПУ, компанія переможець конкурсу, а також підприємство (SPV, т.зв. "проектна компанія"), яке буде створено та зареєстровано переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту", - уточнює АМПУ.

Згідно з раніше оприлюдненої документації, загальний обсяг очікуваних інвестицій з боку концесіонерів складе 17,3 млрд грн. протягом 35-річного терміну концесії для "Ольвії" і 1,4 млрд грн. за 30 років концесії херсонського порту. Інвестиції будуть спрямовані на оновлення інфраструктури та розвиток портів.

Протягом перших трьох років в "Ольвії" планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тон/рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту "Херсон" провести невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

За даними Мінінфраструктури, зацікавленість в концесії госстівідоров в портах "Ольвія" і "Херсон" раніше проявили більше 25 українських та зарубіжних компаній з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару та Кореї. Зокрема, "Нібулон", один з найбільших зернотрейдерів України, відзначав, що може інвестувати в Херсонський порт.

Мінінфраструктури та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в портовій галузі 14 листопада 2017 року підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким IFC допоможе структурувати проекти державно-приватного партнерства (ДПП) в двох зазначених вище українських портах.

Інтерв'ю
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0