Спецможливості
Новини

Україна почала збирання суперранньої озимої цибулі - ціни вже впали нижче, ніж на торішню

17.05.2019
631
Україна почала збирання суперранньої озимої цибулі - ціни вже впали нижче, ніж на торішню фото, ілюстрація

За інформацією аналітиків EastFruit, на початку тижня на ринок України почали надходити перші пропозиції суперранньої озимої цибулі ріпчастої місцевого виробництва. Перші партії пропонувалися за цінами до 25-30 грн/кг ($0,95-1,15 доларів за кг), однак через невеликі обсяги, дрібного калібру і не дуже високого ступеня зрілості, користувалися помірним попитом. Пропозиції надходили з південних регіонів країни, переважно з Херсонської області. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

В кінці тижня кількість пропозицій цибулі різко зросла, так само як і обсяг пропонованих партій. Зі зростанням пропозиції падали і ціни на цибулю. Уже до п'ятниці овочівники Півдня України були готові продавати ранню озиму цибулю з поля по 17 грн/кг (65 центів США за кг), однак за умови закупівлі об'ємних партій, готові були скидати ціну до 15 грн/кг (57 центів за кг).

Така ціна вже була набагато більш привабливою для покупців, навіть не дивлячись на те, що рання цибуля гірше зберігалася і була більш дрібною, ніж цибуля врожаю 2018 року. Це призвело до різкого зростання інтересу до даної продукції з боку перекупників з центральних і східних областей України і стимулювало овочівників форсувати прибирання цибулі, навіть незважаючи на те, що вони втрачали в врожайності при передчасному прибирання цибулі.

Для порівняння, торішню цибулю, а також імпортну цибулю з Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану продавали на ринку України в середньому по 60-80 центів США за кг. Відповідно, продажу в цьому сегменті як і раніше були вище, ніж продажі цибулі нового врожаю, не дивлячись на більш високу ціну.

За словами керівника Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федора Рибалка, українські фермери в цьому році суттєво розширили площі під ранніми сортами цибулі, зокрема під озимим цибулею. «Українські овочівники прекрасно розуміли, що врожай цибулі в країні різко знизився в 2018 році, тому ще восени 2018 року ці фірми активно закуповували насіння озимих сортів цибулі, чекаючи, що ціни на неї будуть високими. В результаті, за моїми оцінками, площі під озимою цибулею під урожай 2019 року було найбільшими за всю історію України», зазначає Федір Рибалко.

«Великим успіхом для українських овочівників стало те, що озима цибуля перезимувала відмінно - втрати були мінімальними, завдяки гарному сніжному покриву в зимовий період і відсутності екстремальних температур. Однак є і зворотна сторона медалі - урожай озимої цибулі також буде рекордним, а значить, ціни будуть швидко знижуватися. Правда, вони в будь-якому випадку дозволять фермерам добре заробити, оскільки попит на цибулю на внутрішньому ринку залишається високим», прогнозує експерт.

В цілому ж істотного зниження оптових цін на цибулю до нормальних багаторічних рівнів, на рівні 12-15 центів за кг, учасники ринку не очікують до кінця серпня-вересня 2019 року.

Ключові слова: Україна, врожай, цибуля

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0