Спецможливості
Новини

Україна позбулася залежності від російського ринку щодо експорту овочів та фруктів

25.06.2020
676
Україна позбулася залежності від російського ринку щодо експорту овочів та фруктів  фото, ілюстрація

За роки дії ембарго на поставки української плодоовочевої продукції в Росію українські садівники та городники повністю позбулися залежності від даного ринку та наростили обсяги експорту в інші країни. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit

«За оцінками трейдерів, реальна питома вага російського ринку в постачаннях овочів і фруктів із України становить від 3 до 5% у вартісному вимірі. Тобто за сім років залежність українського плодоовочевого бізнесу від поставок на ринок РФ скоротилася приблизно у сім разів», — сказано у повідомленні.

Відзначається, що якщо в сезоні 2012/13 років Росія купувала 29% всього експорту української плодоовочевої продукції, то в сезоні 2019/20 років головним ринком збуту для України були країни Євросоюзу.

На країни ЄС припадає 67% обсягу експорту фруктів, ягід, овочів і горіхів із України. Ще 14% припадає на поставки до країн Близького Сходу, і лише близько 7% — до Білорусі, яка частково реекспортує українську продукцію до Росії.

Основною країною-покупцем української продукції залишається Польща — близько 17% всіх постачань.

Польща імпортує українські заморожені ягоди, фрукти та овочі, а також свіжі тепличні помідори й огірки, гриби, кавуни, дині та інше.

Туреччина займає друге місце, багато в чому завдяки масштабним закупівлям українських волоських горіхів, із питомою вагою близько 10%, а Франція третє — з часткою понад 7%. Франція, здебільшого імпортує з України заморожені ягоди та овочі, волоські горіхи і яблука.

Ключові слова: овочі, фрукти, експорт

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0