Спецможливості
Новини

Україна вичерпала тарифні квоти ЄС по меду, закінчує на цукор та соки

13.01.2017
1393
Україна вичерпала тарифні квоти ЄС по меду, закінчує на цукор та соки фото, ілюстрація
Закінчуються квоти й на інші види продукції (відповідно до тарифних квот «перший прийшов - перший обслуговуєшся»). Наприклад, на 64% вичерпана квота на цукор, на 78% - на виноградні та яблучні соки

На 11 січня 2017 року тарифні квоти на імпорт українського меду до країн Євросоюзу вичерпані. Про це повідомила заступник Міністра агрополітики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, інформує прес-служба відомства, пише propozitsiya.com.

Закінчуються квоти й на інші види продукції (відповідно до тарифних квот «перший прийшов - перший обслуговуєшся»). Наприклад, на 64% вичерпана квота на цукор, на 78% - на виноградні та яблучні соки.

Зовсім не використані квоти на харчові продукти, продукцію з обробленого молока, гриби та часник. У дуже малому відсотковому співвідношенні скористалися квотами на оброблені томати (2%), крохмаль (0,6%) та овес (6,5%).

Якщо проаналізувати використання тарифних квот у 2016 році, то на 100% вичерпали обмежені норми по меду, вівса, цукру, ячмінній крупі та борошну, обробленим томатам та виноградним та яблучним сокам (99,8%). Залишилися не використаними квоти на  продукцію з обробленого молока, гриби (0,1%) та баранину. Норму по часнику та крохмалю використали на 9,8% та 19% відповідно.

Варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком, у 2017 році квоти на деяку продукцію все ж збільшили, хоч і в незначній мірі. Наприклад, обмеження по імпорту меду зросли з 5 тис т до 5,2 тис т, ячмінної крупи та борошну – з 6,3 тис т до 6,6 тис т, а виноградного та яблучного сокам – з 10 тис до 12 тис т.

Нещодавно Міністр агрополітики Тарас Кутовий підкреслив, що «було б хибно думати, що у нашому кроці до євроінтеграції нам всі відкриють бар’єри в один момент і ми зможемо реалізовувати свою продукцію, яка є конкурентоздатною на європейських ринках. Європа захищає свій ринок, вона зробила декілька кроків щодо квот, все інше знаходить в рамках тарифних та нетарифних регулювань». На його думку, велику роль у сфері збільшення квот має стійка переговорна позиція між Україною та ЄС.

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0