Спецможливості
Новини

УКАБ закликав уряд лібералізувати законодавство в частині обігу палива

05.05.2022
986
УКАБ закликав уряд лібералізувати законодавство в частині обігу палива фото, ілюстрація

УКАБ пропонує запровадити тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану в частині зберігання пального с/г виробниками, а також надати можливість реалізації пального між с/г товаровиробниками з метою вчасного виконання комплексу польових та інших господарських робіт.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Задля проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії в період активних бойових дій в багатьох регіонах України були вимушені будь-якими шляхами вивозити паливо з небезпечних районів, цистернами заливати дизельне паливо у будь-які мінімально придатні для цього ємності, як власні, так і інших аграрних компаній та фермерів.

«В розумінні Податкового кодексу України, така передача пального вважається реалізацією, а це дозволено здійснювати виключно з акцизних складів, які мають відповідну технічну та будівельну документацію, дозвільні документи, які зареєстровані і внесені в Реєстр, тощо», — зазначає генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Крім того, при аналізі останніх змін до Податкового кодексу України в частині п. 52-2  і п.69-2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ немає однозначного розуміння того, чи будуть проводитися фактичні перевірки щодо обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, цільового використання пального, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.

«Частина території України знаходилася і ще продовжує знаходитися в окупації, багато складів аграріїв (в т.ч. акцизних) знищено або розграбовано, аграрії знаходяться в умовах, коли більшість дій і операцій щодо палива будуть вважатися порушенням податкового законодавства в частині адміністрування обігу пального», — додає Роман Сластьон.

З огляду на вищезазначене, УКАБ звертається до влади з проханням підтримати пропозицію Мінагрополітики щодо внесення змін до законодавства в частині обігу палива і провести тимчасову лібералізацію законодавства на час воєнного стану.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0