Спецможливості
Новини

Вчені вирахували економічну вигоду від використання світлодіодних ламп в теплицях

30.11.2020
1024
Вчені вирахували економічну вигоду від використання світлодіодних ламп в теплицях фото, ілюстрація

Багато сільгоспвиробників у всьому світі замінюють традиційні лампи у своїх теплицях на світлодіодні, бо це економить кошти. Але вчені із Вагенінгенського університету (Нідерланди) спішать засмутити фермерів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hortidaily.com.

«При переході на світлодіоди ваші рахунки за електрику зменшаться, а рахунки за опалення збільшаться», — стверджують науковці.

Вони підкреслюють, що світлодіодні лампи не виділяють достатньої кількості тепла.

«Говорячи про економію енергії за рахунок переходу на світлодіоди, люди кажуть про економію електроенергії. Проте, світло і тепло взаємопов'язані: якщо ви заміните лампи HPS на світлодіоди, ви упустите тепло, що надходить зверху», — говорить Девід Кацин із Вагенінгенського університету, який разом із колегами провів масштабне дослідження ефективності світлодіодів.

В університеті наголосили, що замінюючи лампи аграрію потрібно буде обладнати ферму додатковою системою опалювання.

«Оскільки світлодіоди випромінюють дуже мало тепла, це повинно компенсуватися системою опалення теплиці. Таким чином, складно точно відповісти, скільки саме енергії можна заощадити за допомогою світлодіодів, якщо взяти до уваги необхідність додаткового обігріву. Підрахувати складно тому, що споживання енергії опаленням і освітленням вимірюється окремо — газ вимірюється в кубічних метрах, а освітлення в кВт», — пояснює експерт.

Нідерландські вчені підрахували, що близько половини енергії, споживаної лампою, йде на обігрів, і це тепло часто використовується в теплицях за прямим призначенням. Світлодіоди зменшать споживання електроенергії на 40%, але з цим прийде необхідність збільшити витрати на нагрів (25%, але в Україні цей показник буде іншим).

«Таким чином, загальна економія енергії, яку ми в даний час очікуємо, становить близько 15%», — резюмував Девід Кацин.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером

1
0