Спецможливості
Новини

Вчені створили "повільні" добрива

07.12.2017
1636
Вчені створили "повільні" добрива фото, ілюстрація
Вчені створили "повільні" добрива

Вчені Сибірського федерального університету (СФУ) створили добрива, які відрізняються від традиційних більш повільним розкладанням в грунті. Це дозволяє досягти рівномірної підкормки рослин протягом декількох місяців. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на статтю в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry.
"Перевага повільного вивільнення діючої речовини в тому, що таке добриво діє перші три місяці зростання рослини без додаткової підкормки", - йдеться в ній.
До складу входять спресовані таблетки з суміші традиційного добрива - нітрату амонію, при додавані біорозчинного полімеру і полі-3-гидроксибутирата (П3ГБ). При цьому частина таблеток додатково покриті оболонкою з полімеру, що ще більше сповільнює процес розчинення.
Для перевірки своєї теорії було проведено експеримент з вирощуванням пшениці (Triticum aestivum L.). Використовувалися нітрат амонію в чистому вигляді і два типи таблеток. Найбільшу ефективність показали таблетки вкриті оболонкою. Біомаса вирощеної з їх використанням пшениці виявилася на 25% більшою, ніж у вирощеної з використанням традиційного добрива.
Біорозчинний полімер дозволить речовині виділятися в грунт терміном до трьох місяців. Його можна розмістити в грунті під час сіяння насіння і більше їх не обробляти. Такий підхід дозволяє також скоротити викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее

1
0