Спецможливості
Новини

Чи може сільгосппідприємство продати надлишок мінеральних добрив?

02.12.2020
632
Чи може сільгосппідприємство продати надлишок мінеральних добрив?  фото, ілюстрація

Сільгосппідприємство придбало для своїх потреб мінеральні добрива. Чи може воно продати лишок цих добрив іншому сільгосппідприємству?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на consulting.dtkt.ua.

Мінеральні добрива відносяться до категорії агрохімікатів згідно з ст. 1 Закону № 86/95. Тож до добрив застосовують в першу чергу норми цього Закону.

Забороняється продаж агрохімікатів без держреєстрації (ст. 4 Закону № 86/95). Проте, якщо сільгосппідприємство придбавало ці добрива у постачальника, очевидно, вони мали бути зареєстровані. Тому й продаж залишків таких добрив дозволений. Якщо ж придбавалися добрива без держреєстрації, то й продаж залишків заборонений.

В ст. 10 Закону №86/95 наведені вимоги до пакування і маркування, яких варто дотримуватися при продажу. Так, кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об'єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів подання першої медичної допомоги у разі отруєння.

Агрохімікати і пакування іноземного виробництва, що ввозяться на територію України, повинні супроводжуватися даними про технологію їх знешкодження та утилізацію.

Відповідно до ст. 11 Закону №86/95, транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до встановлених вимог.

Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Особливості отримання такого допуску встановлені Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 18.09.1995 р. №746. А форма допуску наведена в додатку 1 до цього Порядку.

Відповідно до п. 8 Порядку №746 особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи:

  • допуск,
  • медичну книжку і
  • наряд на виконання такої роботи (за формою додатку 4 до цього Порядку).

Наприклад, наведені документи повинні мати працівники, які використовують міндобрива на сільгосппідприємстві, які зберігають та перевозять їх.

Окремі види добрив можуть належати до небезпечних вантажів (див. додаток А до ДОПНВ). Це означає, що при перевезенні таких вантажів варто дотримуватися Правил №656. Перевезення таких вантажів здійснюється на підставі ліцензії (див. п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Причому для власне торгівлі добривами (агрохімікатами) ліцензія не потрібна.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0