Спецможливості
Статті

У ТЕПЛІ і хрюкать ВЕСЕЛІШЕ...

04.12.2014
632
У ТЕПЛІ і хрюкать ВЕСЕЛІШЕ... фото, ілюстрація

Втрати від неправильного обігрівання свинарників щороку сягають у се­ред­ньому до 10% поросят із опоросу саме через неналежні та некомфортні умови їхнього утримання. Практичні дослідження свідчать, що температурні перепади і порушення природної вологості у свинарниках призводять до збільшення споживання кормів на 25–50%, зниження про­дук­тивності дорослих свиней — до 30% та скорочення добового приросту живої маси тварин на 2–3%!

Втрати від неправильного обігрівання свинарників щороку сягають у се­ред­ньому до 10% поросят із опоросу саме через неналежні та некомфортні умови їхнього утримання. Практичні дослідження свідчать, що температурні перепади і порушення природної вологості у свинарниках призводять до збільшення споживання кормів на 25–50%, зниження про­дук­тивності дорослих свиней — до 30% та скорочення добового приросту живої маси тварин на 2–3%!

Для створення оптимального мікроклімату у свинарнику в зимовий період необхідно забезпечити його якісною системою обігрівання із урахуванням кліматичних умов регіону, типу підлоги, конфігурації приміщення та віку тварин, що у ньому утримують. На сьогодні для обігрівання свинарника переважно застосовують економічні апарати прямого спалювання рідкого палива або газу. Це, насамперед, повітродувні теп­логенератори та інше подібне устаткування, що здійснює порівняно недороге опалення свинарника в зимовий період. Най­ефективнішим та економічним вважають обігрівання приміщень, що грунтується на методі прямого згорання палива.

Інфрачервоні
обігрівачі зазвичай використовують для обігрівання поросят із перших днів життя (тоб­то відразу після опоросу) і протягом першого місяця відгодовування. Вони працюють за принципом сонячного випромінювання —  тепло у зоні обігрівання по­­ширю­ється у ви­­гляді променів. Інф­­­ра­чер­­воні обігрівачі ідеально придатні для ло­­кального або основного обігрівання по­­росят, що важливо для підтримання нормальної температури тіла. Тепло розподіляється безперешкодно та рівномірно, також можливо відрегулювати потужність обігрівання (від 10 до 100%). Важливим є й те, що інфрачервоні обігрівачі не випалюють кисень під час  роботи. Інфрачервоні обігрівачі, що працюють із системами природної вентиляції, забезпечують зниження відносної вологості повітря до нормативних зна­­чень (на свино­фер­­мах — до 70–75%
і ниж­че). Інфра­­­­червоне випромінювання на­­гріває не тільки поверхню шкіри, але і тканини та шар м’язів. Завдяки цьому покращується мікроциркуляція кровоносних та лімфатичних судин, що, своєю чергою, сприяє тому, що більша кількість збагаченої киснем крові надходить у клітини. Отже, поросята швидше ростуть та стають стійкішимі до  інфекцій та захворювань.

теплогенератори працюють за принципом отримання тепла від згорання палива. Обігрівання приміщень відбувається завдяки підвищеній циркуляції повітряних мас. Проте ця технологія підходить для опалення приміщень, де утримують свиней для відгодівлі, хряків та супоросних свиноматок. Для блока опоросу та утримання поросят групи дорощування цей тип опалення не підходить — він створює підвищений рух повітря, що є шкідливим для тварин.

Інфрачервоні випромінювачі широко використовують для відділу дорощування. Ця система працює на газу, згорання якого сприяє виділенню тепла. Подальше локальне обігрівання відбувається за допомогою спеціального відбивача.
Зазвичай ці відбивачі рекомендовано встановлювати біля годівниць: це сприятиме частішому підходу поросят до годівниці і як наслідок — відбуватиметься інтенсивніший ріст тварин.
Система оснащена автоматикою, яка контролює перегрівання випромінювача.

Тепла підлога — важливий елемент у блоці опоросу. Забезпечити приміщення теплою підлогою можливо за допомогою спеціальних панелей, що нагріваються. Як нагрівальний елемент може виступати трубопровід із подачею теплої води або електричний кабель. Така підлога є ідеальним рішенням теплозабезпечення у приміщенні, де утримують відлучених поросят на дорощуванні. Обігрівання поросят знизу (на теплій підлозі) фізіологічно корисніше, аніж зверху (лампами). Окрім того, на плитах поросята розміщуються рівномірніше: тварини не скупчуються і не лягають один на одного, що сприяє підвищенню збереженості опоросу на 3–5% і більше та приросту живої маси на 4–7%.

Теплова гармата працює на базі атмосферного пальника, де як паливо використовують метан, пропан, бутан. Запалювання відбувається за допомогою подвійного керамічного електрода, що робить гармату надійною та міцною впродовж тривалого періоду обслуговування. Апарат приводиться до руху електричним закритим мотором та вентилятором охолодження. Процес горіння палива у гарматі оптимізований — завдяки цьому вміст у повітрі вуглекислого газу не перевищує 0,3%. Також є можливість зняття зовнішнього кожуха без від’єднання апарата від електричної мережі і без механічного втручання та легкого доступу до внутрішньої частини завдяки двом боковим дверцям. Продуманість конструкції дає змогу звести до мінімуму необхідність у технічному обслуговуванні та полегшує чищення апарата. Змішування продуктів згорання із відпрацьованим повітрям забезпечує 100%-ву тепловіддачу і не потребує димовідвідної труби.

Опалювальні труби є зручним способом обігрівання свинарника, що не потребує значних енергозатрат та професіонального обслуговування. Це технічне рішення зазвичай використовують для обігрівання коридорів, відділень для опоросу, а також приміщень відлучення. Опалювальні труби повинні відповідати нормам антикорозійного захисту, що дає змогу забезпечити безперешкодну передачу тепла, а також мають бути оснащені системою з’єднання для легкого розбирання та складання у будь-який момент.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее

1
0