Спецможливості
Новини

У Світовому банку розповіли, як зробити земельну реформу в Україні успішною

23.04.2019
801
У Світовому банку розповіли, як зробити земельну реформу в Україні успішною фото, ілюстрація

У Світовому банку назвали фактори, які дозволять зробити земельну реформу в Україні успішною. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал «НВ Бізнес».

Керівник програми Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусі та Молдові Бахер Ель-Хіфнаві заявив на конференції "Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України" у Львові, що таких факторів чотири, передає кореспондент НВ Бізнес .

Він зазначив, що, по-перше, потрібно провести повну інвентаризацію всіх земель. Це дозволить уникнути корупції. По-друге, потрібно забезпечити прозорість ринку. Таку необхідність показала земельна реформа, яка проводилася в 90-х роках у країнах Східної Європи. Ель-Хіфнаві підкреслив, що потрібно також посилювати аналіз, що дозволяє підвищити продуктивність роботи.

По-третє, потрібно відкрити ринок землі. Ель-Хіфнаві підкреслив, що про таку необхідність заявляли обидва головні кандидати в президенти України. По-четверте, слід також спростити процедури передачі землі. Зараз їх вісім. На думку Ель-Хіфнаві, вони не будуть працювати.

Він додав, що відкриття ринку сільськогосподарської землі дав би Україні додаткові 1,6% приросту ВВП щорічно.

"Для країни з ростом ВВП на 2-3% в рік додаткові 1,6% приведуть до процвітання суспільства", - сказав Ель-Хіфнаві.

За його словами, всього в Україні близько 40 млн га землі, з яких придатними для ведення сільського господарства є 33 млн га. Вартість землі в Україні оцінюється в 400 $/га, тоді як у сусідній Польщі - в 1100 $/га.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, була введена ще в 2001 році. З 2002 року вона почала діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, Парламент неодноразово продовжував мораторій.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Інтерв'ю
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее

1
0