Спецможливості
Новини

У Росії назвали топ-10 товарів, які найбільше подорожчали через ембарго

12.05.2017
1522
У Росії назвали топ-10 товарів, які найбільше подорожчали через ембарго фото, ілюстрація
За підсумками останніх двох років найбільше дорожчають продукти, що потрапили під ембарго. Серед лідерів подорожчання - часник, гречка, перець, заморожені овочі, горіхи і сухофрукти

У Росії вивчили динаміку зміни цін на продукти харчування, починаючи з серпня 2014 року і зафіксували найвищий показник інфляції з 2008 року: в грудні 2015 року до грудня 2014-го становила 12,9%. Продовольчі товари в 2015 році додали 20,2%.

За підсумками останніх двох років найбільше дорожчають продукти, що потрапили під ембарго. Серед лідерів подорожчання - часник, гречка, перець, заморожені овочі, горіхи і сухофрукти, пише propozitsiya.com з посиланням на rbc.ru.

Національне агентство цінової політики (НАЦП) склало топ-10 товарів, які найзначніше подорожчали в кризу. За результатами дослідження, більше інших продуктів зросла ціна на часник - з серпня 2014 року вона додала 156,4%, торгова націнка на нього склала 900%.

Конкуренцію часнику становить хіба що гречка. Її вартість за досліджуваний період зросла на 141,2%. Найсильніше - майже на 100% - гречана крупа дорожчала в 2014 -му на тлі неврожаю, другий стрибок цін був зафіксований в 2016-му через підвищений попит.

Чорний перець горошком з серпня 2014 року подорожчав приблизно на 120% і зайняв в топ-10 третє місце. У різкому стрибку цін на продукт експерти НАЦП звинувачують "агресивну спекулятивну політику" В'єтнаму і Мексики, як монополістів.

За цей час рекордно злетіла ціна на горіхи - більш ніж удвічі, на 99,7%. Після введення санкцій з Росії пішли горіхи з США та Іспанії, які забезпечували основний обсяг імпорту. В результаті якість продаваних в Росії горіхів сильно впало. За словами експертів, в магазинах продаються горіхи, які раніше використовувалися тільки для переробки.

Сухофрукти подорожчали майже вдвічі  - на 95,1%, з тієї ж причини. Середня ціна кілограма сухофруктів в грудні досягла 333,6 руб., що на 101% більше, ніж в 2013 році, і на 63% - ніж в 2014 році. Основними постачальником інжиру та родзинок є Туреччина, а чорносливу - країни Південної Америки, Франція, США.

У 2015 році Росія ввела санкції щодо Туреччини, яка була одним з найбільших постачальників цитрусових, забезпечуючи 12,8% поставок апельсинів і 15% - мандаринів. Заборона на їх імпорт відбилася на ціні: за рік апельсини подорожчали на 47,6%. Пропонувалося турецькі мандарини замінити марокканськими, але вони дорожче на 30%.

Крім того, в десятку продуктів, які найбільше подорожчали, увійшли заморожені овочі (+79%), чай (+77%), солоний оселедець (+76,4%), охолоджена і морожена розібрана риба лососевих порід (+76,1%) і шоколад (+72%).

Ключові слова: эмбарго, Россия

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0