Спецможливості
Техніка та обладнання

У пошуках інновацій

05.09.2008
751
У пошуках інновацій фото, ілюстрація

Уже зовсім не за горами Міжнародна виставка “Агрітехніка”, яка проходить у Ганновері раз на два роки і радує відвідувачів новинками від світових виробників сільгосптехніки й обладнання. Компанії Krone, Amazone та Grimme вирішили об’єднати зусилля і поділитися інформацією про надбання інженерної думки напередодні виставки, щоб ви, шановні читачі, були добре підготовленими до візиту на стенди цих компаній.

Уже зовсім не за горами Міжнародна виставка “Агрітехніка”, яка проходить у Ганновері раз на два роки і радує відвідувачів новинками від світових виробників сільгосптехніки й обладнання. Компанії Krone, Amazone та Grimme вирішили об’єднати зусилля і поділитися інформацією про надбання інженерної думки напередодні виставки, щоб ви, шановні читачі, були добре підготовленими до візиту на стенди цих компаній.

Показ техніки для журналістів та фахівців проходив на полях ферми, яка належить баронові Константину Фрайхеру Хеереману фон Зюдвік. Барон фон Зюдвік з 1968 по 1997 рік був президентом асоціації фермерів Вестфалії та з 1969 року — президентом Німецького селянського союзу. Потім очолював союз мисливців. Був також членом бундестагу.
Сільськогосподарське підприємство Сюренбург, яке належить баронові та його сину, розташоване в мальовничому природному парку Тойтобургер Вальд. Поряд із замком барона та невеличкою капелою, обрамленими зеленими газонами, розташовані свиноферма на 1300 голів та ферма для 180 биків-плідників. Та ще особлива пристрасть хазяїна до коней втілилася в створенні конюшні для 22 жеребців. Загальна площа ріллі наближається до 196 га. Вирощують на 16 га озиме жито, на 39 — озимий ячмінь, на 75 га — кукурудзу на силос. 550 га становить лісове господарство, де вирощують сосни, дуби та кущі.

Барон Константин Фрайхер
Хеереман фон Зюдвік

Неподалік від замку є сад з городом, де вирощують овочі, фрукти, ягоди, квіти.
Ось у такому райському куточку давні друзі барона Константина — власники компаній Krone, Amazone та Grimme — вирішили презентувати свої найновіші досягнення.
Grimme, підприємство з півторастолітньою історією, єдине в світі пропонує повну виробничу програму техніки для картоплі — від сепарувальної, посадкової техніки аж до збиральних машин та складського обладнання. Разом із розвитком лінії продуктів зростали й обсяги продажу запчастин. Тому минулого року близько 5 млн євро було інвестовано в будівництво сучасного повноавтоматичного Центру логістики у м. Дамм. Швидкісне обладнання для обслуговування полиць дає змогу за дві зміни проводити 2300 операцій: потрібні деталі просто дістають із полиць, пакують й лейбелують для відправки.
Щоб уникнути надмірного ущільнення грунту через численні технологічні проїзди по полю, використовують комбіновані агрегати для одночасного обробітку грунту, садіння картоплі та гребенеутворення. Щоб відповідати таким вимогам, Grimme інтегрувала фрезу, або вертикально-фрезерний культиватор, під дишлом причіпної картоплесаджалки серії GL34T. Особливістю є інтегроване гідравлічне регулювання глибини ходу вбудованого агрегата, яка дає змогу регулювати глибину обробітку грунту незалежно від встановленої глибини садіння. Коли ми садимо картоплю руками на 20 сотках городу, то й тоді не завжди зберігаємо пророщені вічка. Grimme пропонує для причіпних машин серії GL34T спеціальне обладнання, коли, замість стандартного бункера, для кожного висаджувального апарату передбачено окремий подавальний транспортер. Також новинкою буде картоплесаджалка пасового типу з великим бункером до 3000 кг. Бульби подаються з бункера стрічками, керованими електронікою, на висаджувальні апарати пасового типу. Шість пасів круглої нарізі відповідають за вкладання картоплі у рядок. Зайві бульби захоплюють профільовані стрічки по боках і відводять назад, а потім вальцем із витками вони подаються до центру постачального відсіку. Під час роботи на схилах може виникнути проблема через нахил стрічок та пасів. Завдяки автоматичному регулюванню рівня висаджувальних апаратів, забезпечується рівномірний потік картоплі!
На виставці “Агрітехніка” буде також представлений картоплезбиральний комбайн SE 75-55 з новаторськими розробками, такими як

Велика сім’я Krone, Amazone та Grіmme

пристрій для видалення каміння та грудок. Другий голчастий транспортер збільшений до 900 мм, щоб обробляти більше картоплі та краще сортувати.Для видалення грудок пристосовані два спарені пальчикові транспортери, тоді як для каміння краще використовувати два щіткові транспортери. Здвоєні транспортери для очищення рухаються з різною швидкістю та регулюються за висотою.
Водій дворядного самохідного кормозбирального комбайна Varitron 270 має чудову можливість контролювати роботу підкопувального пристрою. Замість серійного вальця, для видалення гички використовують спіральний сегментний валець із гичкозатягуючим вальцем, який крутиться назустріч.
Чотирирядний картоплезбиральний комбайн Tectron 415 оснащений нової конструкції пристроєм з опорними котками “Терра-флоут”, які розвантажують передню вісь і знижують тиск на грунт. Також тут є цікавий пристрій для видалення рослинних решток з поперечним транспортером. П’ять котків щільно притискають свіжозбиті рештки, які стають органічним добривом.
Шестирядний самохідний кормозбиральний комбайн Maxtron 620 для цукрових буряків давно завоював тверду позицію на ринку.

Картоплесаджалка GL 44T

Пристрій для видалення гички оснащений відтепер ножами у формі літери L, які краще подрібнюють гичку і дають можливість економити до 1,8 л/га пального. Для експлуатації комбайнів на важких чорноземах було розроблено вал-штовхач, який швидко обертається і знижує залипання робочих органів землею.Нова конструкція активного дообрізувача з дисковим ножем, який обертається, забезпечує постійний горизонтальний зріз низькосидячого буряка та запобігає забиванню робочих органів домішками.
На вимогу клієнтів створити кормозбиральну техніку з простим управлінням, обслуговуванням, невисокою ціною, можливістю використовувати наявні трактори Grimme представила причіпний подрібнювач для гички ВМ 330 та шестирядний причіпний комбайн Rootster 604 з чотиритонним проміжним бункером. ВМ 330 обладнаний валом з ножами та двома очищувальними валами, які крутяться назустріч один одному. Валом зі сталевими ножами завширшки 330 см видаляються навіть бур’яни з міжрядь.
v v v
Компанія Amazone, яка наступного року відзначатиме 125-річний ювілей, продемонструвала стратегію “підвищення ефективності в землеробстві на 50%” шляхом правильного використання механізації. Серед новинок у галузі

Centaur від Amazone

обробітку грунту увагу привернуло нове покоління агрегатів Centaur з інтегрованими робочими органами 3-D. Серія Super має чотирирядне розташування робочих органів для розпушування грунту та інтенсивного змішування рослинних решток. Дискова борона, яка йде слідом, кришить грунт, вирівнює поверхню для висівання. Робочі органи 3-D захищені від перевантаження горизонтальними пружинними пакетами. Сівалка точного висіву EDX 9000-Т може працювати із швидкістю до 15 км/год без зниження якості. Система Xpress забезпечує точне пневматичне розподілення насінин максимум для 8 рядків на центрально розташованих барабанах. Відділювачі насіння регулюються синхронно. Після цього насіння подається потоком повітря з великою швидкістю через шланги безпосередньо до сошника. Після цього насінина бережно новим пластиковим вальцем вкладається в підготовану прямокутну борозну замість V-подібної. Пластикові вальці якісно закривають посівну борозну. Дозування добрив провадиться через безступінчастий привід із централізованого запасного бункера. Також можна регулювати глибину загортання добрив.

Сівалка DMC Primera 9000 — для прямого висіву та з мульчуванням. Система резервуарів та дозування дають змогу одночасно вносити насіння та добрив. Для цього бункер розділений стінкою, положення якої можна змінювати і таким чином регулювати співвідношення інгредієнтів. Три дозувальні котушки забезпечують точність операції. Вгорі в резервуарі насіння є розподілювальні головки, які рівномірно розподіляють насінини в рядку. Особливістю є система броньованих долотоподібних сошників, глибина роботи яких регулюється двома опорними колесами. Кожен сошник має паралелограмну підвіску та запобіжну систему і витримує задану глибину.
Найновіший причіпний розкидач добрив ZG-B ultra Hydro з місткістю бункера від 5500 до 8200 л та максимальною шириною захвату до 48 м дає можливість збільшити продуктивність на 50%. Ходова частина, оснащена широкими шинами, гарантує високу швидкість як у роботі, так і під час транспортування. Вбудована система зважування, просте регулювання

Прес-підбирач Comprima

ширини захвату забезпечують точне розподілення добрив та збережуваність гранул.
У багатьох господарствах є потреба у високопродуктивних навісних обприскувачах. Їхнє завдання — обробити віддалені один від одного поля. Навісні обприскувачі UF з інтегрованим фронтальним баком стануть у пригоді. Повна інтеграція фронтального бака в систему управління розподілення розчину Flow Control на базі комп’ютера Amatron+. Технічною основою такої інтеграції є датчики рівня рідини в обох баках. Форма фронтального бака така, що під час руху трактора дорогами він не заважає. Трактор може бути не дуже потужним.
Компанії BASF, Rauch та Amazone представляють спільну розробку для картування полів. Після знімання карти поля система розраховує оптимальну кількість пестицидів. Економляться гроші і час фермера! Калькулятор кількості пестицидів ACURA, виходячи із запланованих препаратів, норм внесення, обраних розмірів поля та ширини захвату, підраховує потрібну для заправки кількість препарату, кількість самих заправок. Щоб зробити цей сервіс доступним для всіх бортових комп’ютерів, Amazone розробила інтерфейс ASD inside, який дає можливість з’єднуватися з GPS-терміналом та онлайн-сенcорами.

Косарковий брус
Safe Cut від Krone

v v v
Фірма Krone порадувала не тільки новими розробками, а й вдосконаленням давно наявної техніки. Дискова косарка EasyCut 28M спеціально розроблена для гористої місцевості. Вона компактна, центр тяжіння наближених до трактора, що знижує навантаження на передню вісь. EasyCut 320 CV Q з плющилкою вражають складанням косильного апарату через мертву точку всередину на кут 110 градусів. Плющилка сталевими бітерами розплющує кормову культуру рівномірно за всією шириною захвату бруса. Тоді корм швидше й рівномірніше підсихає.
Принципово новий пристрій захисту від сторонніх предметів — у конструкції косаркового бруса Safe Cut для самохідної касарки-плющилки Big M ІІ. За наїзду на перепону відбувається руйнування зрізного штифта, який з’єднує косарковий диск із валом приводу. Через подальший рух привідної шестерні заблокований косарковий диск підйомною різьбою провертається вгору, виходячи із зони обертання сусідніх косильних дисків, що допомагає запобігти їх травмуванню. Після простої заміни підшипникового вузла механізм через кілька хвилин після наїзду на перешкоду знову готовий до роботи. Ця інновація використовується в усіх косаркових брусах Heavy Duty, які витримують високі навантаження завдяки посиленій верхній кришці завтовшки 8 мм, а також використанню конічних роликових підшипників.

На виставці в Ганновері також будуть представлені роторні валкувачі Swadro 907, обладнані новим герметичним корпусом кулачкової напрямної зі спеціальною загартованою криволінійною напрямною Dura Max. Несучі консолі зубців граблин змонтовані на шарикопідшипниках і тому не потребують змащування. Ротори мають 15 несучих консолей граблин для кращого згрібання. Завдяки зміщенню центра ваги роторів, зубці граблин ні за піднімання, ні за опускання не торкаються грунту, оскільки ротор завжди піднятий уперед. Швидкість обертання переднього ротора більша, ніж заднього, щоб оптимізувати процес подавання корму. Так валок не сплітається у косу.
Підбирачі- накопичувачі модельного ряду АХ від 25 до 53 м3. У них подавальний та подрібнювальний ротори мають шість рядів зубів, приварених до ротора. Особливістю є також різальний апарат, який відкидається і зміщується вліво, що досить зручно для його заміни. Ще одною новинкою є оригінальний донний шкребковий транспортер, який у передній частині причепа спущений на 10 см. Завдяки цьому нахилу, зменшується відстань між подачами різального ротора, і корм швидше подається до кузова причепа. Два дозувальні вальці під час розвантажування причепа обертаються з різною швидкістю — нижній валець швидше, що забезпечує рівномірність

Кормозбиральний комбайн Big X

розвантажування корму.
Прес-підбирач Comprima з постійною й одночасно напівваріаційною камерою пресування просто вражає. Ця машина може пресувати рулони діаметром від 1,25 до 1,5 м завдяки новаторській системі Novogrip, де комбінація поперечних планок та гумово-тканинних пасів,  замість ланцюгів, використовується в якості робочого органу для обертання й ущільнення рулону. Паси працюють поза зоною пресування. Щоб змінити діаметр рулону, достатньо просто переставити фіксатори, які блокують важіль, і транспортер угору не піднімається!
На прикладі нового фронтального подрібнювача PreChop фірма Krone пропонує приставку до великогабаритних прес-підбирачів Big Pack. Система PreChop працює так само, як подрібнювач соломи зернозбирального комбайна.
Єдиний у світі кормозбиральний комбайн Big X800 з точною довжиною різання, яка залежить від швидкості руху припресувальних вальців. Можна відразу додавати консерванти. Додатковий бак можна використовувати як для дизелю, так і для консервантів. На задніх вальцях встановлено датчик обрахування врожайності.Комбайн приводиться в дію двома двигунами різної потужності, які за потреби, залежно від фактично необхідної потужності, можуть працювати синхронно. Шляхом комплексного програмування управління роботи двигунів вдалося досягти однакового відсотка завантаження. Відповідно, витрати пального скорочуються.
Можна ще довго перераховувати досягнення інженерів, але, звісно,  краще побачити і помацати, ніж почути. Тому запрошуємо на “Агрітехніку”.

Інтерв'ю
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0