Спецможливості
Новини

У низці міст України можуть з'явитися філії Українського аграрного ліцею

04.09.2017
1774
У низці міст України можуть з'явитися філії Українського аграрного ліцею фото, ілюстрація
Бізнесмени та аграрії з різних регіонів зацікавлені у підготовці молоді

Бізнесмени та аграрії з різних регіонів зацікавлені у підготовці молоді. Імовірно, невдовзі Українській аграрний ліцей, який працює в місті Умань, на Черкащині і фінансується частково аграріями, відкриє свої філії і в інших містах України. Таку думку висловив ініціатор створення ліцею, голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

За його словами, в агросекторі України сьогодні неймовірний «голод кадрів», а молодь не бачить перспектив розвитку в напряму аграрної освіти. Саме тому бізнес вирішив сам допомогти усвідомити молодому поколінню, що працювати в АПК - це перспективо.

Як зазначають викладачі ліцею, сучасне сільське господарство потребує різних спеціалістів: IT-фахівців, журналістів, юристів, економістів, але допомогти обрати професію і готувати їх потрібно ще зі шкільних років.

«Ми вирішили працювати саме з учнівською молоддю, щоб показати можливості розвитку саме в аграрному секторі України. Ці діти відкриті до співпраці, вони очікують можливості для свого розвитку», - розповідає директор ліцею Олена Ярошинська.

В цьому році у ліцеї буде навчатися 48 старшокласників, які два роки вивчатимуть і загальну освітню програму, яка передбачена Міносвіти, і пізнаватимуть можливості аграрного сектору, а також вивчатимуть різноманітні професії та здобуватимуть практичні навички з тих чи інших спеціальностей. Тобто, навчальний заклад буде працювати не лише на виконання певної навчальної програми, але і на професійний розвиток дітей. Ліцеїсти матимуть можливість і випускати журнали, і створювати сайти, різноманітні блоги. Передбачена також розробка бізнес-планів аграрного спрямування, їх впровадження та навіть отримання прибутку.

«У нас буде працювати студійна система навчання. Студії можуть бути академічними, професійними, розвиваючими. Зокрема, такі професійні студії як агротехнології, журналістика, 3D моделювання, веб-дизайн, "сам собі адвокат" та інші, які допоможуть впродовж двох років учням уже зрозуміти, чи був їх інтерес до професій химерним, чи таки реальним», - пояснює директор.

У ліцеї немає, як в звичайній школі, класних керівників, але є тьютори (педагоги-наставники) - фахівці, які супроводжують учнів у процесі навчання. Це свого роду посередник між традиційним педагогом і дитиною. Він аналізує інтереси і проблеми дитини, відстежує, що в програмі дається важко, а до чого є здібності.

Ліцеїсти, ділячись своїми враженнями, кажуть, що їх зацікавила нова система освіти, нова подача знань. На відміну від здебільшого нудної подачі матеріалів у школі, тут нові знання подаються у вигляді квестів, цікавих завдань.

Для батьків навчання дітей є безкоштовним. Повністю фінансує навчання ліцеїстів засновник А. Дикун за підтримки аграріїв і фундаторів.

Інтерв'ю
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее
На українських полях овочевих культур вирощується значно менше, ніж зернових, але і за такої ситуації країна забезпечена смачною і вітамінною продукцією. Хоча тенденції змінюються. Так, внаслідок повномасштабної війни у 2022 році, за... Подробнее

1
0