Спецможливості
Новини

У листопаді зафіксовано зростання Індексу продовольчих цін ФАО

03.12.2021
746
У листопаді зафіксовано зростання Індексу продовольчих цін ФАО фото, ілюстрація

У листопаді показник світових цін на продовольство продовжив зростати четвертий місяць поспіль під впливом активного попиту на пшеницю та молочну продукцію, йдеться у доповіді, опублікованій Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ФАО.

Цього місяця середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 134,4 пункта, досягнувши найвищого рівня з червня 2011 року та на 1,2 відсотка перевищивши жовтневий показник. Значення цього індексу, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на найпопулярніші продовольчі товари, виявилося на 27,3 відсотка вищим за показник у листопаді 2020 року.

«Найбільше підвищення у листопаді продемонстрував Індекс цін ФАО на молочну продукцію, який у порівнянні з попереднім місяцем зріс на 3,4 відсотка. Світовий імпортний попит на вершкове масло та сухе молоко зберігався на високому рівні через прагнення покупців забезпечити спотові поставки в очікуванні зниження пропозиції на ринках», — зазначено у прес-релізі.

Індекс цін ФАО на зернові у листопаді зріс на 3,1 відсотка, на 23,2 відсотка перевищивши показник за аналогічний період минулого року. Експортні ціни на кукурудзу дещо зросли, а світові ціни на рис залишалися на стабільному рівні, тоді як ціни на пшеницю досягли максимального рівня з травня 2011 року. Таке підвищення пояснюється активним попитом на тлі обмеженої пропозиції, особливо високоякісної пшениці, а також побоюваннями у зв'язку з несвоєчасним випаданням опадів в Австралії та невизначеністю, спричиненою можливою зміною експортних заходів у Російській Федерації.

Індекс цін ФАО на цукор в листопаді становив на 1,4 відсотка вище за жовтневий показник і майже на 40 відсотків вище за рівень листопада 2020 року. Таке зростання було зумовлене насамперед підвищенням цін на етанол, проте його стримували великі обсяги поставок з Індії та сприятливі прогнози щодо експорту цукру з Таїланду. 

Індекс цін ФАО на рослинну олію знизився на 0,3 відсотка відповідно до зафіксованого в жовтні рекордного рівня, що пояснюється нижчим котируванням соєвої та ріпакової олії, а також сирої нафти. Світові ціни на пальмову олію залишалися стабільними. 

Індекс цін ФАО на м'ясо знизився на 0,9 відсотка, що стало четвертим поспіль щомісячним зниженням. Світові котирування на свинину стали нижчими через скорочення закупівель з боку Китаю, а ціни на баранину різко впали через збільшення експортних поставок з Австралії. Ціни на яловичину та м'ясо птиці загалом залишалися на стабільному рівні.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее

1
0