Спецможливості
Новини

«Лімагрейн Україна» розповіла, як заготовити силос, щоб збільшити надої

17.01.2017
2301
«Лімагрейн Україна» розповіла, як заготовити силос, щоб збільшити надої фото, ілюстрація
Річний прибуток лише від молока збільшився на € 4,5 тис. на 100 корів. Така цифра цілком виправдовує витрати на насіння і труднощі заготовки та експлуатації силосних ям

Правильне формування силосної ями призводить до поліпшенню травлення клітковини і збільшення енергії, одержуваної з корму, на 2%. А також даний силос покращує здоров'я корів, перешкоджає розвитку багатьох хвороб. Про це розповіли фахівці насіннєвої компанії «Лімагрейн Україна» під час воркшопу для аграріїв на тему «Ключові аспекти заготівлі силосу і експлуатації силосних ям», пише propozitsiya.com з посиланням на Latifundist.com.

Відомо, що компанія «Лімагрейн Україна» пропонує фермерам три гібрида силосної кукурудзи: ЛГ 30308, ЛГ 3285 і Джоді, які мають великий потенціал урожайності і високий рівень перетравлення силосу.

Однак, не менш важливо правильно заготовити силос, оскільки від умов зберігання продукту безпосередньо залежить результат.

За словами продукт-менеджера компанії «Лімагрейн Польща» Лешека Хваліша, щоб силос не втрачав своїх властивостей і справді був корисний, потрібно правильно його заготовити. В першу чергу необхідно, щоб суху речовину було добре подрібнено. При цьому кількість цілих зерен кукурудзи в силосі має дорівнювати нулю. Якщо в силосі зустрічаються шматки качанів із зерном, необхідно перевірити справність своєї техніки - проблема саме в ній.

Крім того, представники компанії розповіли, як правильно формувати силосні ями. «По-перше, суху масу потрібно закладати в силосну яму відразу після збору. Дуже важливо правильно утрамбовувати силос. На 1 силосну яму необхідно не більше трьох днів, в іншому випадку починається процес розкладання. Утрамбовувати потрібно якомога сильніше, а після необхідно накрити силосну яму поліетиленовою плівкою під пресом. В якості останнього відмінно підійдуть старі шини від тракторів або комбайнів», - пояснив LGAN-менеджер компанії «Лімагрейн Польща» Марек Сквира.

До речі, щоб досліджувати результати розробок, в Польщі була запущена спеціальна програма, в якій взяли участь 700 фермерських господарств. Всі вони вирощували силосну кукурудзу компанії «Лімагрейн». Також сільгоспвиробники отримали рекомендації по заготівлі силосів та експлуатації силосних ям. У підсумку лише 6% учасників побачили реальний результат. У процесі аналізу фахівці «Лімагрейн» відшукали причину - фермери допустили безліч помилок при підготовці силосних ям.

Найбільш поширені помилки - фермери погано утрамбовували силос або неправильно експлуатували силосні ями. Тому вони не побачили очікуваної ефективності від силосної кукурудзи.

Ті ж, хто дотримувалися всіх рекомендацій, домоглися відмінного результату - поліпшення перетравлювання клітковини і збільшення енергії, одержуваної з корму, на 2%. Більше того, дослідження показали, що даний силос покращує здоров'я корів, перешкоджає розвитку багатьох хвороб. «Учасники спеціальної програми з використання силосу нашої кукурудзи в результаті отримали чималий прибуток. По-перше, за нашими підрахунками, значно збільшився надій молока у корів. Також вони стали набагато менше хворіти. Якщо ж говорити в цифрах, то річний прибуток лише від молока збільшилася на € 4,5 тис. на 100 корів. Чимало, чи не так? Така цифра цілком виправдовує витрати на насіння і труднощі заготовки та експлуатації силосних ям», - зазначив керівник напрямку годування в «Лімагрейн Європа» Бенуа Делорд.

Інтерв'ю
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0