Спецможливості
Новини

У Києві розповідають, як вирощувати часник зі 100%-ю рентабельністю

09.12.2016
1547
У Києві розповідають, як вирощувати часник зі 100%-ю рентабельністю фото, ілюстрація
Виробництво часнику - за умови впровадження сучасних технологій, може забезпечити рентабельність до 100%. Для цієї культури, на відміну від традиційного борщового набору, існує великий потенціал - як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку

У Києві проходить 3-й міжнародний конгрес, присвячений часниковому бізнесу, "Український часник", повідомляє propozitsiya.com.

Як зазначив організатор заходу, директор української компанії "Рейні Хіллс Фарм" Михайло Сорока, метою подібних конгресів, перший з яких пройшов у Львові, а другий - в Грузії, це популяризація українських сортів часнику і популяризація часникового бізнесу серед вітчизняних сільгоспвиробників.

Організатор підкреслив: виробництво часнику - за умови впровадження сучасних технологій, може забезпечити рентабельність до 100%. Для цієї культури, на відміну від традиційного борщового набору, існує великий потенціал - як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку, говорить М. Сорока. Він нагадав, що Україна поки не може вибрати свою квоту на безмитний експорт в ЄС, а на вітчизняному товарному ринку 70% обсягу становить імпорт з Китаю. М.Сорока також назвав головні проблеми, які перешкоджають розвитку українського часникового бізнесу - це недосконалість технологій, які застосовують навіть товарні виробники, і відсутність сховищ, що відповідають специфічним вимогам часнику.

Даний захід зацікавив провідних українських виробників часнику і тих, хто ще обмірковує плани "промислового" вирощування цієї культури. Серед гостей - також провідні вчені та селекціонери з України, Ізраїлю, Великобританії, виробники часнику з Нідерландів, Фінляндії, країн Балтії, Грузії.

Як відмітив організатор, участь таких всесвітньо відомих фахівців, як відомий виробник і селекціонер з Британії Колін Босвел і професор фізіології рослин з Ізраїлю Рина Кам'янецька, робить конгрес центральною подією в часниковій галузі не тільки в Україні, а й у всій Східній Європі.

На конгресі провідні вітчизняні та зарубіжні фахівці торкнуться всіх аспектів часникового бізнесу: селекції, виробництва насіннєвого матеріалу, захист, добриво, зрошення, зберігання.

Конгрес продовжить свою роботу до 10 грудня.

Інтерв'ю
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее

1
0