Спецможливості
Новини

У Держкомземі проводять “чисті” четверги, але до наведення ладу з гектарами ще далеко

25.06.2009
808
У Держкомземі проводять “чисті” четверги, але до наведення ладу з гектарами ще далеко фото, ілюстрація

У Держкомземі оголосили про "генеральне прибирання". На брифінгу столичним журналістам у головному органі, що відає гектарами країни, повідомили: для представників засобів масової інформації буде проведено низку інформаційних заходів під гаслом "Наводимо порядок у сфері земельних відносин разом!". Планується, що пишуча й знімаюча братія лупцюватиме кримінальну "гідру", яка надійно облаштувалася в цій сфері, гострим словом і викривальними сюжетами. А щоб браві журналісти знали, кого й куди бити, такі брифінги, пообіцяв заступник голови Держкомзему Антон Третяк, організовуватимуть для них щочетверга.

У Держкомземі оголосили про "генеральне прибирання". На брифінгу столичним журналістам у головному органі, що відає гектарами країни, повідомили: для представників засобів масової інформації буде проведено низку інформаційних заходів під гаслом "Наводимо порядок у сфері земельних відносин разом!". Планується, що пишуча й знімаюча братія лупцюватиме кримінальну "гідру", яка надійно облаштувалася в цій сфері, гострим словом і викривальними сюжетами. А щоб браві журналісти знали, кого й куди бити, такі брифінги, пообіцяв заступник голови Держкомзему Антон Третяк, організовуватимуть для них щочетверга.

На початок для "прибирання" обрали зону чи не найбільших спекуляцій, хабарництва й корупції - Київську область, яка, запевняє заступник голови, за земельними порушеннями перевершила Крим. Тому, в рамках нашого внеску в боротьбу з кримінальною гідрою, повідомляємо інформацію, корисну для пересічних громадян: діє "лінія довіри" Держкомзему. У кого незаконно забрали наділ, не відвели пай, або хтось чужий побудував на вашому городі маєток - дзвоніть за номером 8-800-502-52-80. Якщо, звісно, сподіваєтеся, що вам там допоможуть. Небезпідставно думаємо, що згаданий вище номер телефону користується популярністю. У розмові про невеселу ситуацію в земельній сфері Київщини прозвучав такий термін: видача державних актів "у три поверхи" - тобто коли виписують одразу три акти на одну й ту саму ділянку. Така ситуація в області - явище непоодиноке (цікаво, коли ще в недалекому минулому рапортували, наскільки більше видано приватизаційних документів у цьому році порівняно з попереднім, чи враховували й ці акти?). Називалися й інші "хвороби". Це й зумисне затягування термінів видачі держактів, хабарництво через створення штучного дефіциту бланків і подекуди абсолютна непрофесійність працівників.
За інформацією першого заступника начальника Київського обласного управління земельних ресурсів Юрія Вязьмітінова (котрий про себе сказав: "Я людина нова в організації"), Держкомзем організував комісію для перевірки Київської області... Виявлено, що на території області вздовж Дніпра та його приток водоохоронні зони не встановлено, земельні ділянки під прибережні захисні смуги не виділено. Через те що немає відповідної документації із землеустрою, ділянки надавали у власність та користування з порушенням вимог чинного законодавства. Приміром, одній із інвестиційно-будівельних груп неправомірно передано два острови площею 30 гектарів, причому разом з протокою, в межах Вишеньківської сільської ради Бориспільського району. І таких прикладів у цьому районі немало. Комісія "помітила" випадки, коли за допомогою гідронамивів піднімали рівень грунту, щоб використовувати такі "рукотворні" ділянки для забудови. Наприклад, таку неправомірну діяльність здійснювали у водній акваторії вздовж малої й великої дамби на території Козинської селищної ради Обухівського району та на території Канівського водосховища, а також на меліоративних каналах Вишеньківської та Процівської сільських рад Бориспільського району. Пораховано: загальна площа намивів становить близько 300 гектарів.
На території Київської області, за словами Юрія Вязьмітінова, масово вилучають також землі лісогосподарського призначення й надають їх для сільськогосподарських та інших потреб. Суть проблеми в тому, впевнений Юрій Вязьмітінов, що "за цим мало хто стежить, тож не виконуються ні постанови уряду, ні укази Президента, ні рішення Ради національної безпеки та оборони".
З брифінгу можна було зрозуміти: нове керівництво Держкомзему, яке стало до роботи наприкінці минулого року, не піде шляхом попередників. Бо активно працює робоча група з вивчення та аналізу ситуації в діяльності Головного управління Держкомзему в Київській області, обласної філії Центру Державного земельного кадастру та інших структур, причетних до неправомірних дій із землями Київщини. Зокрема, нині вивчають питання дотримання законності добору та розстановки кадрів. Така шокуюча деталь: лише 4 лютого нинішнього року Головне управління земельних ресурсів Київщини увійшло до складу Держкомзему. До цього воно працювало за межами правового поля, оскільки єдине серед управлінь не провело реорганізації і перебувало в межах діяльності ліквідованого Державного агентства земельних ресурсів України. Тобто, виходить, там, що хотіли, те й творили - юридично "незалежне" відомство залишалося безконтрольним. І найважливіше питання - що тепер робити з тими рішеннями, які це Головне управління наприймало? А така ситуація, погодьтеся, без надійного "даху" у владних структурах неможлива. Обійшлося не без участі людей, яких у народі називають "грошовими мішками", котрі від оборудок ще більше збагатилися. І, думається, невдовзі з'ясується: шлейф тягнеться до КабМіну, Секретаріату Президента й Верховної Ради. Тому "генеральне прибирання" у Держкомземі - річ потрібна. Але чи допоможе це  скривдженим простим громадянам повернути втрачене? Ось у чому питання.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0