Спецможливості
Новини

У Agricom Group розповіли, на що поміняли "класику" обробки ґрунтів

13.07.2017
1797
У Agricom Group розповіли, на що поміняли "класику" обробки ґрунтів фото, ілюстрація
У Agricom Group відмовилися від класичної технології на користь mini-till, в першу чергу через те, що це дозволяє істотно економити час

У Agricom Group відмовилися від класичної технології на користь mini-till, в першу чергу через те, що це дозволяє істотно економити час. Про це розповів виконавчий директор Agricom Group Петро Мельник, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

"Працюючи в аграрній сфері, я зрозумів, що економія грошей - не найкращий шлях до прибутку. Іноді, виграючи час, можна більше заробити. Наприклад, пшеницю не так важливо посіяти в чорнозем або в дерново-підзолистий грунт, важливіше посіяти в призначені терміни. Тут уже треба все розраховувати і підбирати оптимальну технологію. Тому ми намагаємося застосовувати такі агротехнології, які дозволяють обробляти великі масиви з мінімальним застосуванням людського або технічного ресурсу. Це дозволяє нам створювати запас робочої потужності", - пояснив він.

Зараз близько 70% площ компанія обробляє за технологією mini-till. Пробували сіяти соняшник по no-till.

"У нас не було іншого виходу, оскільки не встигали провести культивацію, а сівалка дозволяла сіяти по no-till. Результат не сильно відрізнявся. Я говорив своїм агрономам: "Давайте спробуємо no-till! ". Але вони мене відрадили, сказавши, що немає необхідності працювати за цією технологією", - розповів П. Мельник.

Також працюють за технологією strip-till - по соняшнику і кукурудзі.

"Але я не вважаю це технологією. Це швидше спосіб внесення добрив", - уточнює експерт.

За останній час в компанії дійсно істотно змінили систему внесення добрив, перейшовши від суцільного внесення до локального. Щоб удосконалити все це, планується створити власну лабораторію з аналізу грунтів.

Також Agricom Group активно впроваджує точне землеробство. Всі весняні польові роботи цього року виконувалися за допомогою сівалок точного висіву. Зараз контролюють всі процеси.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0