Спецможливості
Новини

У 2017 році Україна експортувала насіння основних сільськогосподарських культур на 15,2 млн дол. США

12.03.2018
1333
 У 2017 році Україна експортувала насіння основних сільськогосподарських культур на 15,2 млн дол. США фото, ілюстрація
У 2017 році Україна експортувала насіння основних сільськогосподарських культур на 15,2 млн дол. США

Це на 12% менше зарубіжних поставок вітчизняного насіння зернових і олійних культур в 2016 році і в 26 разів менше торішніх обсягів імпорту насіннєвого матеріалу в Україну. Про це повідомив Олександр Захарчук, завідувач відділом інвестиційного і матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», пише propozitsiya.com.
Він повідомив, що головними покупцями вітчизняного насіннєвого матеріалу є країни СНД і ЄС. Також, невеликі поставки здійснюються в Туреччину, Індію та Південно-Африканську Республіку.
За його словами, домінуюче становище в структурі українського експорту займає кукурудза, її частка становить близько 90%. Основним покупцем насіннєвого матеріалу кукурудзи українського походження є Білорусь, яка закупила в 2017 році 90% вітчизняного експорту на суму близько 13 млн дол. США.
Крім того, в минулому році Україна експортувала 553 т пшениці - до Туреччини, 446 т насіннєвого жита - в Білорусь, а також 31 т насіннєвого ячменю - в Молдову, зазначив експерт. Реалізації великого потенціалу України з нарощування експорту насіння у вигляді якісного посівного матеріалу, перш за все, перешкоджає невизнання українських фітосанітарних сертифікатів у багатьох країнах світу, вважає Олександр Захарчук. Ускладнює ситуацію правовий формат експорту насіння сортів ботанічних таксонів, включених в Схему сортової сертифікації Організації економічного співробітництва і розвитку, до частини з яких Україна вже приєдналася. Адже без позитивного рішення аудиту еквівалентності міжнародним вимогам власники сортів і гібридів не можуть отримати доступ до світового ринку насіння. У зв'язку з цим, для входження на перспективні ринки інших країн, в тому числі і Європейського Союзу, вітчизняні насіннєві компанії змушені продавати свою продукцію значно дешевше - в порівнянні з імпортними цінами закупівлі - за рахунок зменшення ціни реалізації власного насіннєвого матеріалу, зазначив Олександр Захарчук.
Щоб усунути існуючу дискримінацію і підвищити конкурентоспроможність насіння українського походження на світовому ринку, необхідно якомога швидше адаптувати вітчизняну нормативно-правову базу з насінництва до міжнародних вимог, підсумував Олександр Захарчук.

Інтерв'ю
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0