Спецвозможности
Новости

У 2010 році Україна збільшила потужності з перевалювання зернових

01.03.2011
755
У 2010 році Україна збільшила  потужності з перевалювання зернових фото, иллюстрация

Підводячи підсумки минулого року, слід зазначити, що транспортна система України повністю не оговталася від різкого падіння попиту на перевезення в кризовий період. Попри це, у сфері будівництва спеціалізованих терміналів з перевалювання зернових на експорт Україна поставила новий рекорд.
У 2010 році в Україні було введено в експлуатацію відразу кілька зернових терміналів - як у морських, так і в річкових портах. Загальна теоретична потужність нових терміналів у морських портах становила 2,6 млн тонн проти 2 млн тонн у 2009 році.
Нагадаємо, в 2009 році в Україні був уведений в експлуатацію один спеціалізований зерновий термінал - ТОВ "Бориваж" у порту Південний потужністю 2 млн тонн.
З урахуванням уведення в дію нових зернових потужностей у 2010 році, а також модернізації вже наявних терміналів загальна теоретична потужність українських портів із перевалювання зернових досягла 36,8 млн тонн проти 32,7 млн тонн у 2009 році. Збільшення потужностей із перевалювання зернових у морських портах України в 2010 році становило 13 відсотків.
У 2011 році очікується запровадження в дію нових зернових терміналів у морських портах Миколаїв і Херсон потужністю перевалювання 2 млн тонн і 400 тис. т, відповідно.
Завдяки компанії "Нібулон", у 2010 році в Україні тенденція будівництва річкових зернових терміналів знайшла своє продовження. Торік "Нібулон" побудував три річкових термінали загальною потужністю зберігання близько 195 тис.тонн. У 2009 році був зданий в експлуатацію тільки один річковий термінал у с. Вітове Черкаської області потужністю зберігання 66 тис.тонн. Нині "Нібулон" веде будівництво річкового терміналу в м. Нова Одеса (Миколаївська обл.) потужністю зберігання 75,6 тис.тонн. Причому термінал у Новій Одесі задіюватиме у відвантаженнях зернових річку Південний Буг. Також компанія запланувала будівництво ще кількох річкових терміналів на річці Південний Буг.
На думку Украгроконсалту, подальше поступальне розширення потужностей України із перевалювання зернових підсилює позиції країни на світовому ринку зернових і її експортний потенціал.

У 2010 р. в Україні було введено в експлуатацію відразу кілька зернових терміналів - як у морських, так і в річкових портах. Загальна теоретична потужність нових терміналів у морських портах становила 2,6 млн т проти 2 млн т у 2009 р.
Загальна теоретична потужність українських портів із перевалювання зернових досягла 36,8 млн т проти 32,7 млн т у 2009 р. Зростання потужностей із перевалювання зернових у морських портах України в 2010 р. становило 13%.

Украгроконсалт
Світлана Маля,
експерт аналітичного центру
Украгроконсалт

Интервью
Государственная служба по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей (Госпродпотребслужба) официально работает в Украине с февраля 2016 года. Служба была образована в соответствии с
В развитых странах агрострахование уже давно применяется как эффективный инструмент развития агробизнеса, в Украине страхование рисков сельского хозяйства все еще находится на стадии развития. Что

1
0