Спецможливості
Новини

Туреччина обнулила ввізне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу

22.10.2020
929
Туреччина обнулила ввізне мито на пшеницю, ячмінь і кукурудзу фото, ілюстрація

Уряд Туреччини обнулив мита на імпорт пшениці, ячменю і кукурудзи терміном до 31 грудня 2020 року з метою «врегулювання цін на внутрішньому ринку і зниження навантаження на Зернове агентство Туреччини (ТМО)».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на proagro.com.ua.

Однією з причин такого рішення є рекордне зростання світових цін на зерно активний імпорт провідних країн-імпортерів, як Китай, та негативний вплив посухи на врожай зерна поточного року і посівну кампанію в низці регіонів.

Наразі в Туреччині діють високі мита на імпорт зерна, зокрема, 45% на ввезення пшениці, 35% — на ячмінь, 25% — на кукурудзу, що мають захищати внутрішніх зерновиробників.

Водночас застосовувалася нульова ставка мита на імпорт пшениці, призначеної для переробки з подальшим експортом її продуктів в інші країни. Зокрема, це дозволяло Туреччині бути провідним світом експортером пшеничного борошна.

Здебільшого Туреччина закуповує причорноморське зерно через коротке транспортне плече.

Тільки в червні 2019 — лютому 2020 років країна імпортувала майже 8 млн тонн пшениці, збільшивши обсяги закупівель зернової, переважно російської й української, майже вдвічі.

На поточний сезон також планується значний обсяг імпорту, оскільки в країні зібрали менше зерна, ніж планувалося. Однак значна частка дорогого імпорту призвела до підвищення внутрішніх цін на зерно, подорожчання комбікормів і загострення проблем у тваринницькій галузі Туреччини.

Ключові слова: експорт, мито, зернові

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0