Спецможливості
Новини

ТОП-5 експортерів українських сирів, - UFEB

09.02.2017
1299
ТОП-5 експортерів українських сирів, - UFEB фото, ілюстрація
Українські виробники у 2016 році експортували 109,3 тис. т молочної продукції, що на 9% менше за показник 2015 року

Українські виробники у 2016 році експортували 109,3 тис. т молочної продукції, що на 9% менше за показник 2015 року. Основу експорту минулого року склали молоко та вершки згущені (48%), масло (11%) та сири (7%). Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), пише propozitsiya.com.

Експорт згущеного молока та вершків у 2016 році скоротився порівняно з 2015 роком на 12% - до 51,9 тис. т. Найбільше цієї продукції за кордон поставили «Вінницький молочний завод «Рошен» (14% від загального обсягу), «Ічнянський молочно-консервний комбінат» (13%), «Транспортно-експедиторське підприємство «Вертикаль» (10%), «Білоцерківська агропромислова группа» (7%) та «Овруцький молочно-консервний комбінат» (6%).

У той же час поставки масла за кордон виросли на 2,6% і досягли 12,1 тис. т. Головними рушіями експорту цього продукту в минулому році стали «Вінницький молочний завод «Рошен» (23% від загального обсягу), «Агропродекспорт» (11%), «Доменік» (9%), «Старокостянтинівський молочний завод» (6%), «Адамас» (6%).

Що стосується сирів, то експорт за цією позицією впав драматично – на 26% порівняно з 2015 роком, склавши 8,1 тис. т. ТОП-5 експортерів українських сирів за підсумком минулого року виглядає наступним чином: «КОМО – Експорт» (27%), дочірнє підприємство «Лакталіс-Україна» (16%), «Клуб Сиру» (12%), «Бель Шостка Україна» (9%), «Мілкіленд-Україна» (7%).

Основними імпортерами української молочної продукції минулого року були країни СНД та окремі азійські країни. Рейтинг десяти найбільших імпортерів вітчизняної «молочки» виглядає так: Казахстан (16%), Молдова (13%), Туркменістан (8%), Грузія (7%), Пакистан (5%), Вірменія, В’єтнам та Бангладеш (по 4%), Китай і Єгипет (по 3%).

Довідка

UFEB (Ukrainian Food Export Board) - це асоціація виробників готового продовольства, що допомагає вітчизняним підприємствам харчової промисловості здобувати нові ринки збуту та закріплюватися на традиційних.

Мета UFEB - створити позитивний імідж для продовольства з позначкою Мade in Ukraine у споживачів в усіх куточках світу. В межах своєї діяльності UFEB надає своїм членам аналітичну та консультаційну допомогу щодо умов та можливостей експорту.

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0