Спецможливості
Новини

Томат – найпопулярніший овоч у Європі

05.03.2020
1629
Томат – найпопулярніший овоч у Європі фото, ілюстрація

Німецьке агентство маркетингових досліджень Ami на замовлення компанії Enza Zaden вивчило ситуацію на європейському ринку. Найбільшим експортером є Іспанія, натомість Італія, що теж вирощує багато томатів, має багато місцевих сортів, невідомих за межами країни. Нідерланди продукують нові сорти.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на FreshPlaza.

Всюди збільшується сегмент вирощування коктейльних томатів та чері, окрім Бельгії, де виробництво круглих томатів має давню традицію. Звичайно, теплиці є важливими для цих культур.

Торгівля томатами відбувається в основному між країнами ЄС, особливо після російського ембарго. Серед експортерів у ЄС найбільшу частку має Марокко – 20% у всьому імпорті. Туреччина продає томати переважно до Німеччини.

Німеччина є провідним імпортером і завозить томати переважно з Іспанії та Нідерландів. При цьому на європейському ринку частка іспанських томатів зменшується, і зростає частка мароканських.

Ціни на томати в Європі, як правило, стабільніші, ніж ціни на інші овочі. Крім того, однаковий товар може мати різну ціну залежно від походження: це не стільки питання якості, скільки імідж постачальника (репутація). Також споживачі готові доплачувати за продукцію місцевого виробника, це яскраво виражено в Німеччині.
Крім того, ціни залежать від класу продукції. Преміальні томати коштують до 10 євро/кг. 

Томати – найпопулярніші свіжі овочі майже у всіх європейських країнах (крім Великобританії, де морква найпопулярніша). Іспанія, Італія та Польща – основні покупці та споживачі, особливо в літні місяці. 

Хоча Німеччина є країною, яка найбільше витрачає на органічну їжу, такі країни, як Швейцарія та Данія, лідирують в тому, що стосується витрат на душу населення.

 

Ключові слова: овочі, томат, споживання

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0