Спецможливості
Новини

Т.Кутовий пояснив, чому птахівникам дадуть 2 млрд грн дотацій

27.12.2016
1189
Т.Кутовий пояснив, чому птахівникам дадуть 2 млрд грн дотацій фото, ілюстрація
Т.Кутовий: "Profit margin "Миронівського хлібопродукту" близько 17%. Потрібно порахувати варіант, що у них буде, якщо зняти цю допомогу. Чи не стане там з плюс 17% мінус 3%. Компенсаторний механізм щодо ПДВ - дуже велика і суттєва складова їхньої маржі"

За розрахунками Мінагрополітики, агросектору в 2017 році потрібно було 3,6 млрд грн прямих дотацій, натомість аграрії отримають 4 млрд грн, з яких 2 млрд припаде на птахівництво. Маючи компенсаторну формулу у вигляді дотацій, відомством фактично збережено спеціальний режим сплати ПДВ, завдяки чому виконується дана бізнесу обіцянка зберегти його до кінця 2017 року. Зокрема преференції стосуватимуться певних категорій тваринництва.

Про це зазначив Міністра АПК Тарас Кутовий в інтерв'ю на www.epravda.com.ua,  пише propozitsiya.com.

На питання, чому таких стимулів потребує птахівництво, зокрема лідер ринку — "Миронівський хлібопродукт", Т.Кутовий зазначив, що агрохолдинг та птахівників неможливо виділити в загальній масі всього бізнесу в Україні. "Галузь дуже інтегрована. Якщо сказати, що ми підтримуємо яйце, але не підтримуємо м'ясо птиці, то ми розуміємо, що буде великий галас у парламенті. Заберіть підтримку яйця і залиште підтримку м'яса — буде те саме", — сказав він і додав, що немає нічого поганого в тому, що сегмент українського виробництва м'яса птиці розвивається.

Щодо розподілу фінансової пітримки, то головне, як зазначив міністр АПК, правильно розставити акценти. 

За словами Т.Кутового, фінансові результати великих компаній у птахівництві непогані. "Profit margin "Миронівського хлібопродукту"  близько 17%. Потрібно порахувати варіант, що у них буде, якщо зняти цю допомогу. Чи не стане там з плюс 17% мінус 3%. Компенсаторний механізм щодо ПДВ — дуже велика і суттєва складова їхньої маржі", — сказав міністр.

Він додав, що журналісти рахували держдопомогу за цифрами компаній-хедлайнерів, а в сегменті є й інші компанії,  наприклад "Овостар", "Інтер-Запоріжжя" та інші, є зовсім невеличкі фірми, яких "просто не звикли брати до уваги".

Також Т.Кутовий нагадав, як формувалася структура великих компаній. "Купили колгосп — "підвісили" на нього холдинг. Саме тому переміщувати товар всередині системи і отримувати відшкодування ПДВ їм нескладно. Я б не знайшов механізм, як це не допустити. Якщо ви мене запитаєте, чи я на 100% задоволений цією системою, то ні. Вважаю, що перспектива і формування точок росту в іншому. Формування точок росту — якраз у підтримці тих галузей, яких ще нема, але треба, щоб вони існували", — підсумував міністр.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0