Спецвозможности
Новости

Теорія без практики — навчання на вітер

05.06.2008
534
Теорія без практики — навчання на вітер фото, иллюстрация


Дорожчим за життя є лише
виробництво продуктів харчування.
Йозеф Козак,
ректор Празького аграрного
університету, професор


Останні шість років студенти нашого університету вивчають досвід ведення сільського господарства в Чехії, у Празькому аграрному університеті. Його засновано в 1776 році.


Студенти здобувають знання на таких факультетах: 
- агрономічному, 
- лісництва, 
- економіки і управління, 
- технічному, 
- субтропічних культур.


У 2001–2002 навчальному році в університеті навчалося майже 9000 студентів, майже 3000 з них — громадяни інших держав.
У навчальному господарстві Празького університету щороку проходять практику 400 студентів, що спеціалізуються з агрономії, 50 — з тропічних і субтропічних культур і 40 студентів з України, у тому числі 12 — з Білоцерківського державного аграрного університету, вивчають передовий досвід ведення тваринницької і рослинницької галузей.
За домовленістю між Білоцерківським державним аграрним університетом та Празьким аграрним університетом студенти мають змогу проходити практику в навчальному господарстві “Лани”, яке реконструйоване і веде аграрне виробництво за кращими європейськими зразками.
Господарство нараховує 9 відділень. Основною метою його є створення умов для проходження практики та написання дипломних робіт студентами Празького аграрного університету та інших навчальних закладів як Чехії, так і світу.
Станом на 1 січня 2003 pоку загальна площа господарства становила 3159,43 га, середньорічна температура — –9°С, сума опадів за рік — 507,5 мм.
Господарство, залежно від спеціалізації, поділено на низку відділків: рослинницької продукції; виробництва і переробки м’яса бройлерів; розмноження і відгодівлі свиней; виробництва і переробки вина (яке продається в їдальні університету), існує також молочнотоварна ферма.


У господарстві вирощують пшеницю озиму, ячмінь ярий, ріпак озимий, кукурудзу на зерно та силос, люцерну, конюшину.
Нижче наводимо таблицю, що ілюструє рівень урожайності зазначених сільськогосподарських культур.
Оскільки тваринництво і рослинництво тісно пов’язані між собою, то висока врожайність кормових культур позначається і на показниках тваринництва. Так, середній надій молока за першу лактацію становить 88882 л, за наступні — 9425 л. Рекордом господарства і республіки в цілому є надій у 15643 л молока, отриманого від корови у 2002 році.
Вміст жиру в молоці становить 6,16% — у голштинів і 9% — у чеської червоної породи; вміст білка — 4,12%.
У 2002 році вироблено 2100 т курячого м’яса. Бройлерів утримують 42 дні. За цей період вага досягає 1–1,11 кг.
Процеси роздачі і приготування кормів повністю комп’ютеризовані (фірма “Біг Рачмен”).
Цікавою є система зберігання кукурудзи: її завантажують у башти просто з поля, герметично закупорюють і подають CO2 (вологість 30–35%). 1 кг такої кукурудзи містить: 25 г перетравного протеїну, 28 г жиру, 3 мг бета-каротину, 2,5 г фосфору, 2,8 г лізину, 1,76 г метіоніну, 3,51 г треоніну.
Інноваційною є система зберігання гною; його сепарують — розділяють на тверду й рідку фракції. Тверду — компостують, а рідку — зберігають у басейні з поліетилену. Об’єм басейну становить 3000 м3, гарантійний термін експлуатації — 25 років.
В 1 л отриманого добрива (гноївки) міститься: N — 2,58 г, Р2O5 — 1,16, К2О2 — 0,94, Са — 0,94 г. Добриво у нормі 10 т/га використовують для підживлення озимої пшениці та ріпаку. За такої норми на 1 га одноразово вноять N — 25,8 кг д.р., Р — 11,6, К — 9,4 г, Са — 9,45 кг д.р.


Замість гноївки можна внести: 75,8 кг селітри аміачної, 72,5 — суперфосфату гранульованого, 33,5 кг калієвої магнезії. Вартість такої кількості мінеральних добрив на гектар становитиме 110–130 грн.
Від 2003 року в господарстві впроваджено систему точного землеробства.
Аспіранти Білоцерківського університету провели дослідження з використання феропрепаратів для збереження здоров’я відтворного поголів’'я свиней. Результати досліджень викликали великий інтерес у фахівців університету, бо вони були кращими, ніж аналоги з Німеччини та Чехії.
Отже, нашим студентам і аспірантам було чого повчитись і кому показати вітчизняні розробки в галузі тваринництва.


Е. Ланін, канд. с.-г. наук,
С. Обіход, студент III курсу,
Білоцерківський державний
аграрний університет

Интервью
Юрий Крутько
25 апреля руководителю районной организации ОО «Аграрная самооборона Украины» в Кропивницком районе Виталию Береговому средь белого дня в областном центре сожгли автомобиль. Случилось это после того, как «Аграрная самооборона Украины»... Подробнее
Компания Agrieye появилась только год назад, но уже успела выйти на рынки Перу, Эквадора, Пакистана, Малайзии, США, Норвегии, Кении, Египта. Как говорит основатель и генеральный директор компании AGRIEYE Андрей Севрюков: “Основной мой вид... Подробнее

1
0