Спецвозможности
Статьи

Технології точного землеробства

05.06.2008
691
Технології точного землеробства фото, иллюстрация

За допомогою таких комплектів, які використовують сигнали радіонавігаційної супутникової системи типу GPS, визначаються координати місцезнаходження МТА з точністю до кількох десятків сантиметрів. Це дає змогу сільськогосподарським товаровиробникам започаткувати і поступово перейти до повноцінної системи точного землеробства, яка може використовуватися на багатьох МТА для:


lвнесення змінних норм технологічних матеріалів (насіння, добрив, пестицидів тощо);


lавтоматичного керування;


lкартографування полів.


Апаратна частина комплекту включає  блок управління з дисплеєм та радіонавігаційний блок з антеною і разом із програмним забезпеченням здійснює вимірювання, реєстрацію та збереження необхідної інформації, а також її візуалізацію. За допомогою каналів зв’язку GSM (мобільного зв'язку) потрібна інформація може передаватися в режимі реального часу до настільних комп’ютерів для подальшої її обробки та документування.


Один з таких навігаційних комплектів — Canlink 3500, – UVC – Ю-Ві-Сі рекомендує використовувати в наших господарствах як контроллер робочого процесу обприскування, який без застосування маркерів забезпечує чіткий рух агрегату із однієї технологічної смуги в іншу за заданим маршрутом навіть в умовах обмеженої видимості (туман, ніч і т.п.). На дисплеї вказується напрямок руху і відхилення від цього напрямку. Для полегшення контролю за виконанням технологічного процесу може використовуватися дистанційна світлова індикаційна панель, яка встановлюється або всередині кабіни енергетичного засобу, або в будь-якому іншому зручному для оператора місці (наприклад, на капоті трактора). При наближенні агрегату до кінця гону пристрій подає звукові сигнали і у визначеному місці переривається процес обробки для виключення повторного обприскування країв поля. При наявності карти поля з вказаними нормами внесення робочої рідини  залежно від географічних координат місцевості Canlink 3500 можна застосовувати в системі точного землеробства. Використання такого радіонавігаційного комплекту значно спрощує контроль за протіканням робочого процесу, виключає огріхи, зменшує непродуктивні витрати часу та знижує втомлюваність тракториста. За потреби термінової зупинки обробки поля можна поставити мітку, просто натиснувши відповідну клавішу, після чого у пам’ять автоматично запишуться географічні координати місця зупинки і при відновленні роботи система сама включить подачу робочої рідини в необхідній точці. Як показали проведені спеціалістами UVC – Ю-Ві-Сі польові дослідження похибка визначення координат місцезнаходження обприскувача cтановила не більше 0,2 м. До речі, використання сигналів супутникових систем при застосуванні запропонованих UVC — Ю-Ві-Сі радіонавігаційних комплектів для користувачів є безоплатним.


Пристрій має русифікований інтерфейс, що дає можливість легко зчитувати і змінювати потрібні параметри робочого процесу, які безперервно записуються на переносні модулі пам’яті, де може зберігатися вся інформація про обробку 100 полів. Підключивши такий модуль до настільного комп’ютера або ноутбука, можна отримати картограму розподілу робочого розчину по поверхні поля. Додатково до комплекту можна замовити спеціальну гідравлічну систему для автоматичного керування агрегатом в разі відхилення від заданого курсу.

Интервью
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых
О глобальном потеплении говорят уже несколько десятилетий. Какие конкретные практические последствия от него уже почувствовало сельское хозяйство Украины и что еще ожидать рассказывает самый

1
0