Спецвозможности
Новости

Технологічна й маркетингова грамотність: майстер-класи від професіоналів

15.07.2008
742
Технологічна й маркетингова грамотність: майстер-класи від професіоналів фото, иллюстрация

Хлопчик років шести в помаранчевому вбранні, загорнувшись у державний прапор Нідерландів, позував своєму тату, який фотографував малюка на одному із середземноморських курортів.
Його український одноліток у помаранчевому вбранні, загорнувшись у державний прапор України, позував своєму тату на революційному київському Майдані. І хоча фотокамера у нідерландського татуся була дещо дорожча, дитяча енергетика, щирість, кольори та навіть жести обох пар були подібні. Отже, спільного між Україною і Нідерландами все ж таки більше.
Утім, задекларувати спільність — замало. Важливо її ще й використати на спільне благо. У сільськогосподарській царині обопільну користь покликані дати кілька голландських проектів, презентованих у половині жовтня в Києві.
Перший має назву “Створення маркетингової організації фермерів (МОФ) у Харківській області”, другий — “Тренінгова аграрна компанія “Молоко”. На Харківщині буде приділено увагу первинній обробці, зберіганню та продажу картоплі, цибулі, капусти, моркви й цукрових буряків. Проект передбачає створення торгової марки, поставку обладнання для зберігання, сортування та пакування овочів, впровадження системи контролю якості. Реалізовуватиме проект консорціум, що складається з голландської компанії “Агріплан” та української МПР “Консалт”. Проект створення пілотного маркетингового ланцюга зосереджено на таких культурах, як салати, броколі, спаржа. Тренінгова компанія “ТАК-Молоко” запропонує технологічну та менеджментську допомогу українським фермам. Цю подію не обминули увагою й нідерландські та українські державні мужі. Голландська сторона делегувала міністра сільського господарства, природних ресурсів та якості продуктів харчування пана Кейса Фірмана і генерального секретаря міністерства пана Кріса Калдена. Міністерство аграрної політики України репрезентував заступник міністра Іван Демчак.
Власне, “Тренінгова аграрна компанія “Молоко” вже розпочала свою діяльність: на базі ТОВ “Терезине” ще до офіційної презентації вони провели перший практичний тренінг “Менеджмент ефективного відтворення стада молочної худоби”. Тренінгова компанія “ТАК-Молоко” має досвідчену та кваліфіковану команду тренерів, що охоче поділяться своїм досвідом і уможливлять ведення прибуткового молочного бізнесу для українських господарств.
Пан Кейс Фірман наголосив на потребі в домовленостях між урядами України та Нідерландів щодо правил гри на українському ринку. Це дасть змогу інвесторам з Країни тюльпанів звернути пильну увагу на одну з найбільших країн Східної Європи. “Нашим фермерам сняться ваші чудові чорноземи”, — підкреслив пан міністр, чим викликав пожвавлення в журналістів і репліки на кшталт: “А нашим фермерам сниться така державна допомога, яка існує в Нідерландах для агросектору”. Заступник міністра аграрної політики України Іван Демчак підкреслив, що нині завершується робота з гармонізації українського та європейського законодавства. “Ми приречені на експорт, — зазначив Іван Микитович. — Для цього має бути високоякісне виробництво”. А його розвитку якраз і сприятиме впровадження нідерландсько-українських проектів.


Олексій Рижков

Интервью
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Как только уборка озимых полностью завершилось, сайт «Пропозиція» обратился к заместителю директора по научной работе Института физиологии и генетики растений НАН Украины, доктору биологических наук, профессору, член-корреспонденту НАН... Подробнее
Крайне важно не только готовиться к приобретению земли, но и не потерять земельные участки, которые есть в пользовании сельхозпредприятий уже сегодня. В этом контексте крайне важно понимать, на какие условия договора аренды, эмфитевзиса... Подробнее

1
0