Спецвозможности
Новости

Технічна досконалість на Київщині

27.08.2010
843
Технічна досконалість  на Київщині фото, иллюстрация

У селищі міського типу Дослідницьке на Київщині 22-23 липня відбулася Міжнародна виставка технологій, техніки й насіння. 

Міністерство аграрної політики, Міністерство промислової політики, Національна академія аграрних наук України та Український науково-дослідний інститут з випробування техніки ім. Леоніда Погорілого залучили до участі в заході чимало виробників і постачальників сільгосптехніки. Водночас кількість відвідувачів, на жаль, не надто тішила око експонентів. Гарячої жнивної пори, певно, не так уже й легко віднайти можливість покинути лани заради відвідування Дня поля. Не надто велику увагу виробничників, певною мірою, компенсувала увага до заходу чиновного люду, спеціалізованих засобів масової інформації.
Генеральним спонсором Дня поля був РОСТСЕЛЬМАШ, а спонсорами - компанія "АМАКО", ТОВ НВП "БІЛОЦЕРКІВМАЗ", ТОВ "Техноторг", ВЛП "Украгропостач". За словами директора УкрНДІПВТ ім. Леоніда Погорілого Володимира Кравчука, на виставці представили свою продукцію 150 учасників, а в полі продемонстрували свої можливості понад 80 одиниць техніки.
Анатолій Скорченко, заступник міністра аграрної політики: "Нині агропромисловий комплекс працює в надзвичайно складних фінансово-економічних і погодних умовах. У такій ситуації неабияке значення має впровадження новітніх техніко-технологічних інновацій. Ми невипадково зібралися саме тут. Це стає доброю традицією. Український науково-дослідний інститут імені Леоніда Погорілого вже багато років слугує нам тим майданчиком, де можна побачити й визначитися з новими передовими технологіями, новою технікою. Якщо нам вдасться впровадити в господарствах бодай половину того, що ми сьогодні бачимо тут, на полях, то я не маю жодних сумнівів у тому, що Україна посяде справді достойне місце серед гравців на світовому ринку агропромислової продукції, збільшуватиметься наш експортний потенціал, гарантуватиметься продовольча безпека, зростатиме валовий внутрішній продукт".
Микола Безуглий, віце-президент Національної академії аграрних наук України: "Ні в кого не викликає сумнівів, що тільки плідна співпраця аграрної науки та сільськогосподарського виробництва перетворить Україну на світову аграрну державу, визнану провідними країнами аграрного ринку. І аграрна наука, і весь АПК України напружено працюють нині над завданнями Президента й уряду щодо реформування агропромислового комплексу. Сьогодні є чудова нагода для обміну досвідом і здійснення чергового кроку на шляху до вдосконалення наших знань в аграрній сфері".
Олександр Шевченко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації: "Приємно, що ми засновуємо свої традиції. День поля тут відбувається вже не вперше. Він має міжнародний характер, підгрунтя для того, щоб показати найсучасніші технологічні розробки, інновативні та інвестиційні підходи. Завдяки тій інформації, яку можна одержати на цьому заході, є можливість вибудувати ту стратегію й тактику, яка дасть можливість домогтися високої продуктивності праці, оптимальної собівартості, щоб ми мали змогу сказати, що справжній урожай - не той, що в коморі, а той, що на банківському рахунку".
РОСТСЕЛЬМАШ має амбітні плани щодо українського ринку. І варто зауважити, що останнім часом присутність знаного російського виробника в Україні дедалі підсилюється. Спонсорство різноманітних виставкових заходів в Україні, постійний пошук нових форм співпраці з банками та аграріями забезпечують РОСТСЕЛЬМАШУ не лише іміджеві, а й фінансові дивіденди. В кожному разі поки що, попри кризу, планові завдання на українському ринку в поточному році росіяни виконують.
Кіріл Сєврюков, директор представництва РОСТСЕЛЬМАШ в Україні: "На цій виставці у нас є дві новинки: одна - динамічна, друга - статично-динамічна. TORUM ми показуємо вже не вперше. Але ця виставка перша, де ми експонуємо TORUM у динаміці. Тут ви маєте змогу побачити, як наш TORUM працює з 9-метровою жаткою. Ми прагнемо розширити демпокази, зокрема продемонструємо можливості TORUM на пізніх зернових, кукурудзі та соняшнику. Щоб уся Україна розуміла, що це за техніка, а потенційні покупці могли її купувати, знаючи, як вона працюватиме. І скажу, що ми вже відчуваємо зацікавленість великих агрохолдингів у придбанні нашої продукції. Цього разу ми вперше показуємо в динаміці й потужний кормозбиральний комбайн RSM 1401. Думаю, що він займе чималу частку ринку в наступному році. Ми виступаємо генеральними спонсорами заходу. У нас - шикарний стенд, велика експозиція, на якій представлено як зернозбиральні комбайни, так і техніку для заготівлі, трактори. У нас серйозні плани щодо постачання різних видів тракторів. З кінця вересня ми розпочинаємо демонстраційні покази новинок у роботі. Хочемо, щоб наша техніка брала участь у всіх державних програмах. Незважаючи на цьогорічну несприятливу погоду, в нас не було жодного гарантійного випадку. Вважаю, що запорукою цього є висока якість техніки та правильно здійснена її професійно-технічна підготовка, а також навчання фахівців. Ми набрали своїх регіональних представників. У кожній області в нас працюють професіонали, ми розвинули сервіс, придбали сервісні автомобілі. У нас є директор із сервісу, шість досвідчених сервісних інженерів, є в офісі менеджер-диспетчер, який приймає дзвінки від клієнтів. Надалі ми або консультуватимемо телефоном, або сервісний інженер виїжджатиме в господарство. Якщо знадобиться заміна певної запчастини, ми постачимо її з нашого складу під Дніпропетровськом. На жаль, ще рано казати про те, що кризу на ринку подолано. Звісно, якось ожили банки, лізинг. Хоча техніки цього року ми реалізовуємо більше, ніж торік, але й зусиль витратили чималенько. Ми пропонуємо аграріям різні фінансові механізми. З нами активно працюють "Райффайзен банк Аваль", "Індекс банк", є програми з Ощадбанком. Ми ведемо перемовини з "Промінвестбанком". Укладаємо угоди, згідно з якими відсоткова ставка за кредитами на придбання нашої техніки відчутно нижча. Приміром, 16% на два роки".
Вочевидь, у Днів поля під егідою УкрНДІПВТ ім. Леоніда Погорілого є майбутнє. Київська область - серце України. Відтак, вона перебуває в зоні ідеальної транспортної досяжності для представників усіх регіонів. Максимально масована рекламна кампанія безпосередньо перед заходом забезпечить притік відвідувачів. Тож усі передумови успіху таких заходів є. Від себе хотілося б побажати, щоб кількість аграріїв-практиків на таких зібраннях перевищувала кількість чиновників, а слово "реформування", яке останнім часом так полюбляють відмінювати у високих кабінетах, не залишилося самим лише словом, що аж ніяк не впливає на ситуацію в агросфері. Втім, і реформування може бути різним. Побажаємо аграріям,  щоб його було з дійснено (якщо справді це станеться) в їхніх інтересах, а не в інтересах невеличкої купки професійних крадіїв, ласих до привласнення результатів чужої праці.

Олексій Рижков

Интервью
Сейчас многие производители СЗР, семян и техники прибегают к транспортно-складскому аутсорсингу. Ведь это дает возможность с минимальными затратами (не секрет, что в крупных компаниях затраты на логистику сегодня часто превышают другие... Подробнее
Ведущий украинский производитель СЗР и удобрений - компания "UKRAVIT" - подводит итоги уходящего года. Несмотря на все неожиданности и трудности, "UKRAVIT" продолжил свой рост. Расширялись сеть торговых представительств и ассортимент... Подробнее

1
0