Спецможливості
Новини

Тих, кого не знищили в квітні, доб’ють у січні, — фермер про рішення уряду закрити продовольчі ринки під час локдауну

10.12.2020
762
Тих, кого не знищили в квітні, доб’ють у січні, — фермер про рішення уряду закрити продовольчі ринки під час локдауну фото, ілюстрація

На засіданні уряду 9 грудня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про введення локдауну в Україні з 8 по 24 січня 2021 року. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agri-gator.

Під час т.зв. «зимових канікул заради безпеки» як назвав їх сам прем’єр-міністр, буде введено ряд обмежень, в числі яких закриття продовольчих ринків. 

За словами дрібних фермерів, закриття торгових майданчиків позбавить їх головного каналу збуту, і «доб’є остаточно тих, хто постраждав від обмежень в квітні». Вже зараз багато хто з них прогнозують, що можуть взагалі піти з агробізнесу.

«Всім відомо, що зараз понад 80% виробництва наших українських овочів і фруктів тримається на праці дрібного фермера. Цей рік був особливо складним, через критичну низьку ціну на овочі борщового набору. Через закриті ринки в квітні, тонни продукції викидали гнити в придорожні посадки», — розповідає фермер із Одещини, Дмитро Євдокимов.

За словами аграрія, ті хто був сміливіший, до кінця квітня стали ігнорувати рішення уряду, і організовували вуличні торговельні точки, для того щоб хоча б таким чином реалізувати продукцію.

«Заборона на діяльність продовольчих майданчиків — рішення невигідне для всіх учасників ринку. Для фермера — це вбивство бізнесу, покупці будуть змушені переплачувати за овочі та фрукти значно дорожче, тому що конкуренція на ринку істотно ослабне. Ціни в супермаркетах однозначно виростуть, адже постачальники скористаються нагодою і піднімуть ціни», — зазначає фермер.

Зазначимо, що за словами премьєр-міністра Дениса Шмигаля, в період локдауну буде також заборонено робота кафе, ресторанів і барів (крім доставки і на виніс), магазинів непродовольчих товарів, кінотеатрів, фітнес-клубів, спортзалів, театрів і ТРЦ.

Також будуть відправлені на канікули всі установи освіти, крім дитячих садків.

Крім того, будуть заборонені всі масові заходи.

У той же час, громадський транспорт буде працювати в режимі «помаранчевої» епідеміологічної зони.

Працюватимуть продуктові магазини, банки, аптеки, поштові оператори і готелі.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0