Спецможливості
Новини

Сидерати значно ефективніше використовувати в сумішах

11.08.2017
1701
Сидерати значно ефективніше використовувати в сумішах фото, ілюстрація
Суміші сидератів роблять наступні культури здоровішими. Фото Flickr

Суміші сидератів набагато продуктивніше оздоровлюють ѓрунти і сприяють їхньому біологічному розмаїттю, ніж сидерати-монокультури, пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

Дослідження вчених показали, що сидерати набагато ефективніше використовувати в сумішах, ніж поодинокими культурами. Різна глибина проникнення коренів різних рослин набагато краще змінює структуру ѓрунту і сприяє розвитку мікроорганізмів на більшій глибині. Утворюється більший симбіоз з ѓрунтовою мікрофлорою, що збільшує біологічне різноманіття ѓрунту. Посаджені на таких ѓрунтах культури менше хворіють і менше вражаються шкідниками.

Зважаючи на наукові розробки, голландська фірма «Деккер» у співпраці з NLG Holland створили нові суміші сидератів, куди входять 23 сорти рослин 7 сімейств. Вони містять зернобобові, капустяні і злакові культури.

Кожна з рослин виконує свою роботу - бобові збагачують ѓрунт азотом, хрестоцвіті його розпушують, всі квітучі культури приваблюють запилювачів і диких ентомофагів. При цьому під час росту різні сидерати беруть з ѓрунту різну кількість елементів, які повертаються в ѓрунт після їх відмирання.

Суміші NLG Mix рекомендують висівати в голландському кліматі з початку червня до середини серпня. Більш пізні посіви не дають рослинам розвинутися повністю.

Суміші складаються з великого і дрібного насіння. Дрібне насіння висівають з розрахунку 10 кг/ а, велике - 40 кг/га. Глибина посіву в першому випадку становить 3 см, а велике насіння загортають на глибину близько 6 см. Агротехніка передбачає на 1 га додатково вносити 50 кг азоту в поєднанні з 50 кг сірки.

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее

1
0