Спецможливості
Новини

Світовий банк назвав умови, за яких український АПК збільшить доходи

03.10.2017
1767
Світовий банк назвав умови, за яких український АПК збільшить доходи фото, ілюстрація
У результаті продуктивність сільськогосподарської галузі може розширити річний обсяг виробництва на $15 млрд та збільшити ВВП приблизно на 1,5%

Українські врожаї - це лише частка від того, що збирається в інших європейських країнах, де земля не має такої родючості. Причина в тому, що у землекористувачів надто мало стимулів інвестувати в управління земельними ресурсами, адже ні власники, ні користувачі не знають, коли та як буде скасовано мораторій і чи це взагалі відбудеться.

Таку думку висловила директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен, пише propozitsiya.com за матеріалами epravda.com.ua.

На її думку, змістовна реформа земельної галузі повинна включати стимули для довгострокових інвестицій та належного управління земельними ресурсами, доступу до кредитування та перевання землі її найпродуктивнішим користувачам.

У результаті продуктивність сільськогосподарської галузі може розширити річний обсяг виробництва на $15 млрд та збільшити ВВП приблизно на 1,5%. Це сприятиме збільшенню доходів - до $2 млрд від одноразового продажу державних земель та $250 млн щороку від їх оренди. Таким чином можна буде перерозподіляти бюджетні гроші і знаходити додаткове фінансування для шкіл, лікарень та розвитку інфраструктури.

Землекористувачі ж зможуть отримувати справедливий прибуток. Наразі ціни на сільськогосподарські землі в Україні - це лише частка від їхньої ринкової вартості. Ставки ж на оренду землі в Україні становлять лише одну десяту ставок у країнах ЄС та суттєво поступаються країнам, що розвиваються, наприклад Аргентині та Бразилії. "Це несправедливо щодо землевласників зокрема, а в цілому це погіршує перспективи сільського населення країни", - підкреслює С. Кахконен.

На її думку, Україна може забезпечити користь від своїх унікальних природних ресурсів для всіх громадян за умов, якщо уряд доведе до логічного завершення те, що він робить на кількох фронтах.

1. Забезпечення прозорості ринків земельних ресурсів.

Використання електронних послуг у кадастрі та обов'язкові електронні аукціони на оренду державних земель повинні поширюватися і на їх продажі. Ціни на оренду та купівлю земель повинні бути доступні для громадськості, а всі угоди мусять бути прозорими.

2. Інформування власників землі про їхні права.

Одним зі способів досягнення цієї цілі буде розширення технічних та операційних можливостей уповноваженого ВРУ з прав людини із створенням омбудсмена ринку землі. Це сприятиме тому, щоб власники землі отримували юридичні поради з питань, пов'язаних з їхніми правами, а також допоможе у забезпеченні доступу до судової системи та компенсації шкоди у разі порушення цих прав.

3. Сприяння доступу до фінансування для фермерів.

В Україні мораторій на продаж землі не дозволяє її власникам використовувати свій найбільш цінний актив як заставу. А це унеможливлює доступ до кредитування, що дозволяло б розширювати виробництво чи започатковувати нові бізнеси. 

За належного керування прозорі ринки продажів сільгоспземель сприятимуть залученню таких потрібних інвестицій та дозволять банкам кредитувати фермерські сім'ї, малі й середні підприємства на селі. Робота над розвитком сільських фінансових ринків вже показує прогрес. Зокрема, спільно із спілками фермерів землевласників, які не мають досвіду залучення кредитів чи обліку, навчають складати ґрунтовні бізнес-пропозиції.

Інтерв'ю
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0